آموزه‌های دفاع مقدس راهکار شکست جنگ اقتصادی است

کارشناس سیاسی گفت: علیرغم اینکه در دوران دفاع مقدس هم در تحریم و بودیم اما با مدیریت جهادی بر دشمن غلبه کدیم، امروز توانمندی ما با زمان دفاع مقدس قابل قیاس نیست و در همه عرصه ها پیشرفت چشمگیری داشته ایم و الگوبرداری از آموزه‌های دفاع مقدس راهکار شکست جنگ اقتصادی دشمنان علیه کشور است.

حیدر جهانبخشی؛ کارشناس سیاسی در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به دستاوردهای دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس نقطه طلایی در تاریخ کشور ما است، ملت ایران با ولایتمداری، مجاهدت و انسجام و وحدت رویه دفاع مقدس را ماندگار کردند.

وی افزود: دفاع مقدس ثابت کرد که اگر همه شیطان دنیا علیه حق اجماع کنند نمی توانند بر آنها غلبه کنند و جبهه حق همیشه پیروز است.

جهانبخشی با اشاره به جنایات آمریکا در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: صدام به تنهایی جرات تجاوز به کشور ما را نداشت، صدام با حمایت آمریکا و شوروی به مرزهای ما حمله کرد و در مصاحبه خود در آغاز حمله مدعی شده بود که تا یک هفته به تهران می رسد.

کارشناس سیاسی بیان کرد: استکبار جهانی همه توان خود را به میدان آورد و همه تجهیزات نظامی خود را در اختیار عراق قرار داد، در آن دوران ما تجهیزات نظامی پیشرفته نداشتیم و کشوری همه از ما حمایت نمی کرد.

وی ادامه داد: امام راحل در آغاز جنگ مردم را به آرامش و خونسردی دعوت کرد و با بیان این جمله که «دزدی آمده است یک سنگی انداخته و فرار کرده است» دشمن را تحقیر کرد.

جهانبخشی با اشاره به نقش امام(ره) در دفاع مقدس گفت: امام راحل برای خدا حرکت می کرد و از قیام برای خدا واهمه ی نداشت، ایشان با توکل به خدا، مجاهدت و تکیه بر توان و ظرفیت داخلی هشت سال جنگ تحمیلی را مدیریت کرد.

کارشناس سیاسی بیان کرد: از ویژگیهای برجسته دفاع مقدس توکل به خدا، مجاهدت و تکیه بر توان داخلی بود، از همه ظرفیت ها استفاده شد، نقاط ضعف و اهداف دشمن شناسایی شد و توانستیم بر دشمن غلبه کنیم.

وی گفت: در زمان دفاع مقدس ما از حداقل تجهیزات نظامی برخوردار بودیم اما با خودباوری جوانان این کشور همین دفاع مقدس عامل خودکفایی در صنایع نظامی شد و امروز سبب بازدارندگی دشمن شده است و هیچ کشوری جرات حمله نظامی به ایران را ندارد.

جهانبخشی بیان کرد: مدیریت دفاع مقدس مبتنی بر خودباوری، دشمن ستیزی و استفاده از ظرفیت دخلی کشور بود و این شیوه مدیریت دفاع مقدس نمونه بارز مدیریت جهادی است که باید الگو دولتمردان باشد.

کارشناس سیاسی گفت: متاسفانه امروز برخی از مدیران خواسته یا ناخواسته با تصمیم گیری های نادرست گرا به دشمن می دهند و دشمن را جریح می کنند.

وی افزود: افرادی هستند که به نحوی اظهار نظر می‌کنند که گویی ما باید همه ظرفیت‌های خود را نادیده بگیریم و همه کم کاری‌ها و نواقص را به گردن تحریم‌ها بیاندازیم در حالی که تحریم‌ها از ابتدای انقلاب بوده است.

جهانبخشی اظهارکرد: ۳۰ درصد مشکلات امروز کشور به دلیل تحریم ها است اگر ما همه توان خود را برای استفاده از ظرفیت‌های داخلی می‌گذاشتیم و بگذاریم به راحتی می‌توانیم این تحریم‌ها را بی اثر کنیم.

کارشناس سیاسی گفت: ما در دفاع مقدس هم در تحریم و محاصره بودیم اما با مدیریت جهادی بر دشمن غلبه کردیم، امروز توانمندی ما با زمان دفاع مقدس قابل قیاس نیست و در همه عرصه ها پیشرفت چشمگیری داشته ایم و الگوبرداری از آموزه‌های دفاع مقدس راهکار شکست جنگ اقتصادی دشمنان علیه کشور است.

وی با بیان اینکه باید مدیریت دفاع مقدس الگو دولتمردان باشد، بیان کرد: دولت شعار «تدبیر و امید» داد و کلید برای حل مشکلات به مردم نشان داد اما متاسفانه این کلید نه تنها قفلی را باز نکرد بلکه قفلی بر قفل دیگر زد.

جهانبخشی افزود: مردم امروز همچون دوران هشت سال دفاع مقدس با صبر و بردباری در برابر جنگ اقتصادی دشمنان ایستاده‌اند و این تحمل نشان از وفاداری مردم به این نظام و انقلاب است.

کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: دولت در فرصت باقی مانده با تجربه مدیریت جهادی دفاع مقدس، مشکلات را حل کند و زمینه پیشرفت همه جانبه کشور را فراهم کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − چهار =