۲۵ هکتار از بافت های فرسوده شهر فرمهین نوسازی می شود

شهردار فرمهین گفت: امسال یک میلیارد ریال به منظور احیا و نوسازی ۲۵ هكتار از بافت های فرسوده شهر فرمهین اختصاص یافت.

رضا سربندی، شهردار فرمهین در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به احیای بافت های فرسوده شهر فرمهین گفت: امسال یک میلیارد ریال به منظور احیا و نوسازی ۲۵ هکتار از بافت های فرسوده شهر فرمهین تخصیص یافته که ۱۵ هکتار آن در فرمهین و ۱۰ هکتار در  محله شاه آباد این شهر است.

وی افزود: ارائه ۱۲۰ متر جواز و انجام تخریب و آوار برداری به صورت رایگان توسط شهرداری و شورای شهر از جمله اقداماتی است که امسال در این راستا انجام شده است.

سربندی اظهار کرد: کل مساحت فرمهین ۴۵۰ هکتار است که با توجه به نو بودن بافت، مشکل حاشیه نشینی و سکونتگاه غیر رسمی در این شهرستان وجود ندارد.

شهردار فرمهین گفت: عمده ترین بافت فرسوده در محله بافت قدیم فرمهین و شاه آباد است و هزینه احیای آن بر مبنای برنامه هدفمند از منابع داخلی شهرداری تامین می شود.

وی گفت: ارائه ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات بدون بهره توسط بانک های عامل را از اقدامات موثر در راستای احیای بافت های فرسوده در شهر فرمهین است.

سربندی افزود: ۱۰ مورد تخریب و آوار برداری در بافت فرسوده فرمهین از اقداماتی است که امسال انجام شده است.

شهردار فرمهین اظهار کرد: تجهیز و تکمیل پارک محله ای بافت قدیم فرمهین، نوسازی (استخر منبع تامین آب کشاورزی) بافت قدیم شاه آباد، جدول گذاری و سنگ چینی جوی های بافت قدیم و آسفالت معابر باقی مانده از اقدامات در دست اجرای شهرداری در سطح شهر فرمهین است.

وی هدف از احیای بافت های فرسوده فراهان را آراستگی و زیبا سازی شهری عنوان کرد و خاطرنشان کرد: دولت نیز با فراهم کردن امکانات در شهرهای کوچک می تواند در راستای تعهد مردم به محل زندگی و جلوگیری از مهاجرت گام های اساسی بردارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =