خشونت جزو ذات آمریکا است/ میلیون‌ها نفر از مردم ایالات متحده دچار فقر و محرومیت از خدمات پزشکی هستند

کارشناس سیاسی گفت: ناتوانی آمریکا در مقابله با کرونا اقتدار این کشور را در جهان پایین آورد و آمارها نشان می دهد که ۴۰ میلیون نفر در آمریکا گرسنه هستند.

رجبی، کارشناس سیاسی در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به سیستم حاکمیتی آمریکا گفت: وضعیت شکل گیری در آمریکا به گونه ارباب و رعیتی یا ارباب و برده ای است.

وی با اشاره به شکل گیری آمریکا افزود: سفیدپوست ها آمریکا را کشف کردند و تعداد زیادی از بومیان آن منطقه را به قتل رساند و عده ای را هم به بردگی گرفتند و تعداد از سیاه پوستان را از آفریقا برای بردگی به آمریکا آوردند.

رجبی با اشاره به اینکه فرهنگ کشور آمریکا برگرفته از خشونت است و خشونت جزو ذات فرهنگ آمریکا است اظهار کرد: مردم آمریکا علاقه به اسلحه و کشتار دیگری دارند و آمارها نشان می دهد میزان اسلحه در این کشور چند برابر جمعیت افراد است.

وی افزود: علی‌رغم شعارهای حقوق بشر که آمریکا برای سایر کشورها می‌دهد و حتی با کشورهای دیگر با بهانه‌های نقض حقوق بشر می‌جنگند اما خود آمریکا دچار تبعیض در سیستم حاکمیتی است.

رجبی اظهار کرد: تبعیض در این کشور در همه اشکال وجود دارد و اگر میزان بهره‌مندی سفیدپوست‌ها و سیاه‌پوست‌ها را در عرصه‌های مختلف بسنجیم، این فاصله بیش از چند برابر است.

کارشناس سیاسی گفت: شخصیت ترامپ با شعار ترجیح سفید پوست ها بر سیاه پوست ها و با احیای گذشته ننگین کشور سبب تشدید تبعیض نژادی در آمریکا شد.

وی با اشاره به افول آمریکا در جهان افزود: در گذشته کشورها و دولت های دیگر زیر سلطه آمریکا بودند اما دیگر کشورها حرف آمریکا را گوش نمی دهند.

رجبی افزود: در گذشته آمریکا ابرقدرتی اقتصادی بوده است اما اکنون سطح تجارت آمریکا کاهش یافته و در مقابل چین ۱۱ به ۱۶ است و همچنین بدهی ها ی آمریکا بیش از ناخالص داخلی می باشد.

کارشناس سیاسی اظهار کرد: خارج شدن آمریکا از توافقات در مذاکره با ایران نیز سبب بدبینی اروپا و کاهش اعتماد جهان به این کشور شد.

وی گفت: ناتوانی آمریکا در مقابله با کرونا اقتدار این کشور را در جهان پایین آورد و آمارها نشان می دهد که ۴۰ میلیون نفر در آمریکا گرسنه هستند.

رجبی افزود: در بحبوحه بزرگ‌ترین بحران بهداشتی و اقتصادی در طول نسل‌ها، میلیون‌ها نفر از مردم آمریکا دچار فقر و محرومیت از خدمات پزشکی شده‌اند.

کارشناس سیاسی اظهار کرد: این کشور جایگاه خود را به عنوان یک رهبر جهانی از دست داده است. آمریکا میان کاهلی و بی‌کفایتی گرفتار شده است.

رجبی با اشاره به اینکه اقتدار آمریکا در جهان زیر سوال رفته است و این بهم ریختگی آمریکا قابل جبران نیست خاطرنشان کرد: نگرانی ها از افزایش اعتراضات در آمریکا و تعداد کشته شده ها در تیراندازی ها در واقع همراهان همیشگی این کشور را از آمریکا جدا کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 12 =