طرح «هر کارمند حامی یک فرزند معنوی» در فراهان اجرا می‌شود

در راستای محرومیت زدایی و حمایت از ایتام و محسنین اجرای طرح "هر کارمند حامی یک فرزند معنوی" در فراهان آغاز شد.

حافظ کمال، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) فراهان در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به اجرای طرح «هر کارمند، حامی فرزند معنوی» در شهرستان گفت: برای تحقق آرمان «هیچ یتیمی در سراسر شهرستان بدون سرپرست و حامی وجود نداشته باشد»، پویش ایران مهربان طراحی در مرحله اجرا قرار دارد.

وی افزود: جامعه هدف جذب حامیان صرفاً کارمندان نبوده و تمامی اقشار جامعه در برگرفته است و امید است با اجرای این طرح تحول چشمگیری در زمینه ی کمک به ایتام و محسنین (فرزندان نیازمند غیریتیم) به وجود آید.

حافظ کمال اظهار کرد: مردم شهرستان همواره در امور خیر پیشرو و پیشتاز بوده‌اند و به‌ویژه در این شرایط سخت همدل‌تر وارد میدان شدند، مرحله اول پویش ایران مهربان در فراهان اجرایی شده و همراهی‌های بسیاری نیز در این راستا از سوی مردم و مسئولان شهرستان صورت گرفت.

رئیس کمیته امداد فراهان طرح اکرام ایتام این نهاد را مردمی‌ترین، شفاف‌ترین و باشکوه‌ترین طرح دانست و افزود: در این طرح کمک‌های حامیان و خیران مستقیم به‌حساب ایتام واریز می‌شود.

وی با بیان اینکه در شهرستان فراهان درمجموع ۸۸ کودک یتیم و ۱۹۰ فرزند محسنین تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند، گفت: در این راستا ۵۱۶ حامی از کودکان یتیم و ۴۰۵ حامی از خانواده های محسنین در سطح شهرستان حمایت می کنند.

حافظ کمال حمایت از ایتام سبب گره گشایی در کار‌ها دانست و افزود: از مسئولان انتظار داریم با وجود مشکلات، مشغله‌ها و دغدغه‌های کاری که دارند، ایتام را فراموش نکنند.

رئیس کمیته امداد فراهان اظهار کرد: نیکوکاران می‌توانند با مشارکت در طرح اکرام ایتام و محسنین، یتیم و یا فرزند نیازمند (محسنین) موردنظر خود را انتخاب کرده و ماهیانه حداقل ۱۰ هزار تومان به آن‌ها کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: مردم خیراندیش شهرستان فراهان می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی ekram.emdad.ir نسبت به ثبت نام در طرح معنوی اکرام ایتام و محسنین اقدام کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − یک =