بازار مسکن کشش افزایش بیشتر قیمت را ندارد

محمدی با اشاره به رشد قیمت‌ها در حوزه مسکن در یکسال اخیر گفت: قیمت مسکن امسال نسبت به سال گذشته بیش از صد درصد رشد داشته و دیگر کشش افزایش قیمت بیشتر را ندارد.

قاسم محمدی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان فراهان در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به رشد قیمت‌ها در حوزه مسکن گفت: بازار مسکن دیگر کشش افزایش قیمت را ندارد و در یک سال اخیر بازار مسکن با تورم همراه بوده است.

وی افزود: قیمت مسکن امسال نسبت به سال گذشته بیش از صد درصد رشد داشته و یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن، تمایل مردم برای سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن بوده است.

محمدی اظهار کرد: قطعاً یکی از عوامل تأثیرگذار در افزایش قیمت در هر بازاری از جمله بازار مسکن، هجوم نقدینگی در جامعه است و در یک سال اخیر با منتقل شدن نقدینگی به بازارهای ارز، مسکن، خودرو و طلا این بازارها دچار تلاطم و افزایش قیمت شدند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان فراهان در خصوص افزایش قیمت زمین و ملک گفت: علاوه بر افزایش نرخ ارز و مصالح ساختمانی که در تمام مناطق کشور تأثیرگذار بوده، تمایل خرید مردم برای خرید ملک در شهرهای نزدیک مراکز استان نیز باعث شده در دو سال اخیر روند افزایش خرید ملک و زمین در شهرهای کوچک رشد داشته باشد.

وی ادامه داد: از سوی مهاجرت معکوسی که از شهرهای بزرگ به سمت شهرهای کوچک در حال اتفاق است که این موضوع سبب شده تا مردم شهرهای کوچک و نزدیک به مراکز استان را برای سرمایه‌گذاری و گذران دوران تعطیلات و خرید زمین انتخاب کنند.

محمدی گفت: شرایط آب‌وهوایی مناسب و سند‌دار بودن املاک شهرستان فراهان و احداث شهرک‌های مسکونی جدید نیز در بالا بردن میزان تقاضا برای خرید و تمایل به سرمایه‌گذاری در این شهرستان مؤثر بوده است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان فراهان خاطرنشان کرد: در کنار افزایش قیمت مسکن میزان قیمت مصالح ساختمانی نیز با رشد همراه بوده که این مسئله بر میزان ساخت‌وسازها نیز تأثیر گذاشته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 2 =