کارنامه آیت‌الله یزدی در خدمتگزاری به انقلاب و نظام درخشان است

یعقوبی با اشاره به کارنامه درخشان آیت‌الله یزدی در خدمتگزاری به انقلاب و نظام گفت: ریاست شورای عالی جامعه مدرسین، دبیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ریاست و نمایندگی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی ،ریاست قوه قضاییه و عضویت در شورای نگهبان از مسئولیت‌های آیت‌الله یزدی در طول انقلاب اسلامی بوده است.

 حجت‌الاسلام رضا یعقوبی، امام‌جمعه فرمهین در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر ضمن تسلیت ضایعه درگذشت آیت‌الله محمد یزدی به محضر مقام معظم رهبری، روحانیت معزز و حوزه‌های محترم علمیه، مردم بزرگوار ایران، شاگردان و ارادتمندان و بیت مکرم ایشان گفت: ارتحال روحانی جلیل‌القدر آیت‌الله حاج شیخ محمد یزدی یار و یاور دیرین انقلاب و نظام و رهبری موجب تأسف و تألم گردید.

وی با اشاره به کارنامه درخشان آیت‌الله یزدی در خدمتگزاری به انقلاب و نظام افزود: ریاست شورای عالی جامعه مدرسین، دبیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ریاست و نمایندگی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی ،ریاست قوه قضاییه و عضویت در شورای نگهبان از مسئولیت‌های آیت‌الله یزدی در طول انقلاب اسلامی بوده است.

یعقوبی با اشاره به سوابق انقلابی و مبارزاتی ایشان اظهار کرد: این بزرگوار در مبارزات انقلابی جزو یاران امام(ره) بوده است و این مسئله را می‌توان از نامه امام(ره) خطاب به ایشان مشاهده کنیم.

امام‌جمعه فرمهین بیان کرد: امام(ره) در این نامه پس از سلام و احوالپرسی با آیت‌الله یزدی نوشته است؛ «  بحمدالله‌تعالی شما پیشتازان نهضت اسلامی به وظایف خطیر خود عمل کرده و می‌کنید و مایه سرفرازی حوزه‌های علمیه هستید و قطع عذر کسانی که در این موقع خطیر یا با سکوت از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده یا علاوه امر به سکوت هم می‌کنند، نموده‌اید. هنیئاً لکم».

وی در ادامه گفت: همه این تعابیر در نامه امام(ره) نشان از سوابق انقلابی این عالم بزرگوار است، از شروع نهضت انقلاب اسلامی، افرادی به نهضت پیوستند اما برخی از آن ها در این سال ها از نهضت کناره گیری کردند اما آیت الله یزدی همواره در دوران های مختلف نهضت انقلاب اسلامی را همراهی کردند و تا پایان عمر شریف خود پشتیبان صادق انقلاب و نظام و رهبری بودند.

یعقوبی با اشاره به حمایت های آیت الله یزدی در حمایت از رهبری معظم انقلاب افزود: حمایت ایشان از مقام معظم رهبری در نامه‌ها و دست‌نوشته‌های که در تائید رهبری نگاشتند، برای همگان به‌ویژه دلسوزان نظام آشکار است.

امام‌جمعه فرمهین با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی و ساده زیستی آیت‌الله یزدی اظهار کرد: رهبری معظم انقلاب در پیام تسلیت درگذشت این عالم فقید شهادت به مجاهد بودن و پارسایی آیت‌الله یزدی داده و می‌فرماید؛ ایمان راسخ به مبانی انقلاب و استقامت در این راه و غیرت دینی و انقلابی، نشانه‌های بارز دیگری از این شخصیت مکرم بود» که این‌ها همه بیانگر شخصیت جامع و کامل آیت‌الله یزدی است.

وی با اشاره به جایگاه علمی و فقهی آیت‌الله یزدی گفت: آیت‌الله یزدی جزو شاگردان حضرت امام(ره) بودند و پس از مدتی با تلاش علمی به درجه اجتهاد دست‌یافته و از امام خمینی اجازه اجتهاد دریافت کرد.

یعقوبی با اشاره به دشمنی ضدانقلاب با آیت‌الله یزدی و انبوه تهمت‌ها و تخریب‌ها علیه وی خاطرنشان کرد: دشمنی ضدانقلاب با ایشان نشان از پایداری آیت‌الله یزدی در صراط مستقیم انقلاب بود و تمام داشته‌های خود را در مسیر اهداف انقلاب قرارداد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 8 =