استراتژی کلان نظام محصول تلاش نخبگان حوزوی و دانشگاهی است

میرمهدی با اشاره به اینکه استراتژی کلان نظام محصول تلاش نخبگان حوزوی و دانشگاهی است گفت: امروز دانشگاه و حوزه بیشتر از هر محلی به اتحاد و یگانگی احتیاج دارد، طلاب علوم دینی و دانشجویان دانشگاه‌ها باید با تمام توان خود از انقلاب و اسلام دفاع کنند.

حجت‌الاسلام میرمهدی، مدیر حوزه علمیه امام خمینی (ره) اراک در گفتگو با فراهان خبر با تأکید به وحدت حوزه و دانشگاه گفت: وحدت حوزه و دانشگاه معنایش این نیست که حتماً بایستی تخصص‌های حوزه‌ای در دانشگاه و تخصص‌های دانشگاهی در حوزه دنبال شود.

وی افزود: حوزویان و دانشگاهیان جزو فرهیختگان جامعه هستند، میان حوزه و دانشگاه نقاط مشترک و برجسته‌ای است که تفکرات و مبانی و اندیشه آنها را به هم نزدیک می‌کند.

میرمهدی اظهار کرد: هم دانشگاه و هم حوزه در جامعه تأثیرگذار هستند، حوزه و دانشگاه باید باهم برای پیشرفت این کشور برنامه‌ریزی کنند و هم‌افزایشی متقابل این‌ها در خدمت مردم و نظام اسلامی خواهد بود.

مدیر حوزه علمیه امام خمینی (ره) اراک گفت: امروز استراتژی کلان نظام جمهوری اسلامی محصول تلاش نخبگان حوزوی و دانشگاهی است.

وی گفت: حوزه‌های علمیه متولی امور دینی و مذهبی و اعتقادی مردم هستند و هدف دانشگاهیان هم با علوم و فنون خدمت به پیشرفت جامعه بشری و انسان‌ها است و هر دو باید روی مبانی اصلی کار کنند و از شبهات دوری کنند.

میرمهدی افزود: در مجامع حوزویان و دانشگاهیان به‌صورت مستمر نظریه‌پردازی صورت می‌گیرد و بر اساس همین، عنصر اتحاد و وحدت و یکپارچگی مبنی بر به هم رساندن و نزدیکی هرچه بیشتر مبانی فکری، مقاصد و اهداف این دو قشر در سال ۵۷ باوجود حمایت‌های ابرقدرت‌ها از رژیم پهلوی، انقلاب شکوهمند اسلامی پیروز شد.

مدیر حوزه علمیه امام خمینی (ره) اراک اظهار کرد: این تفکرات فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی در شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی از سر احساسات نبود بلکه بر اساس مبانی فکری و عقلی شکل گرفت و بر اساس آن عمل شد.

وی با گلایه از کمرنگ شدن وحدت حوزه و دانشگاه گفت: اگر حوزویان و دانشگاهیان از وظایف خود کناره‌گیری کنند و شبهات بی‌پاسخ بماند، آرام‌آرام از مبانی فکری جمهوری اسلامی عقب می‌مانیم.

میرمهدی افزود: وقتی این دو قشر که نخبه، تأثیرگذار و علمی و درعین‌حال متدین هستند با هم متحد و به تعبیری در اهدافشان با هم منسجم باشند، این اتحاد و یکپارچگی و اهداف مشترک در سطح جامعه تأثیر مثبت خواهد داشت و جامعه تهی از بحران می شود.

مدیر حوزه علمیه امام خمینی (ره) اراک اظهار کرد: امروز دانشگاه و حوزه بیشتر از هر محلی به اتحاد و یگانگی احتیاج دارد، طلاب علوم دینی و دانشجویان دانشگاه‌ها باید با تمام توان خود از انقلاب و اسلام دفاع کنند.

وی خاطرنشان کرد: وحدت حوزه و دانشگاه محصول ناب انقلاب است لذا باید در راستای حفظ این وحدت تلاش کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =