آیت‌الله مصباح یزدی قهرمان بصیرت افزایی و روشنگری بود

یعقوبی با اشاره به اینکه آیت‌الله مصباح یزدی قهرمان بصیرت افزایی و روشنگری بود گفت: آیت‌الله مصباح یزدی قهرمان بصیرت افزایی و روشنگری بود، بینش بالای سیاسی و خلوص انسانی این عالم شجاع و مبارز تصویری روشن و واقعی از ابعاد مختلف شخصیت این اندیشمند بزرگ است.

 حجت‌الاسلام رضا یعقوبی، امام‌جمعه فرمهین در گفتگو با فراهان خبر ضمن تسلیت رحلت عالم ربانی آیت‌الله یزدی گفت: در شب سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، خبر ارتحال فقیه عالی‌قدر آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی رحمت‌الله علیه موجب تأسف و تأثر عمیق همگان گردید.

وی افزود: تسلط ایشان به علوم نقلی و عقلی و همچنین توانمندی‌های فکری و اندیشه‌ای این عالم متخلق، نقش به سزایی در رشد فکری و هویتی فضلای حوزه داشته است.

یعقوبی اظهارکرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در هفتم مهر ۱۳۷۴ در حکم انتصاب حضرت آیت الله مصباح یزدی به ریاست موسسه امام خمینی (ره) چنین می نگارند: «جنابعالی را که از برکات ماندگار حوزه علمیه قم و از چهره ‌های موصوف و معروف به علم و عمل و جد و ابتکار می باشید به ریاست و مدیریت این موسسه منصوب می کنم…».

امام جمعه فرمهین گفت: فضل، اخلاص و تقوای آیت‌الله مصباح یزدی، وجود این کمالات ایشان در مدیریت موسسه امام خمینی (ره) موجب افزایش برکات الهی شد.

وی با بیان اینکه رهبری معظم انقلاب به آیت الله مصباح به عنوان یک فقیه، فیلسوف، متفکر و صاحبنظر در مسائل اساسی اسلام ارادت قلبی داشت، اظهارکرد: خداوند متعال به نسل کنونی ما این توفیق را نداد که از شخصیت ‌هایی مانند علامه طباطبایی و شهید مطهری استفاده کند، اما به لطف خدا این شخصیت عزیز و عظیم القدر، خلاء آن عزیزان را در زمان ما پر کرد.

یعقوبی اظهارکرد: آیت الله مصباح از عزت نظام در مقابل دشمن به درستی دفاع می کرد، رائول مارک مأمور سابق CIA در مرود ایشان گفته؛ «بگذارید راحتتان کنم، تنها مانع ما برای ایجاد دموکراسی (آمریکایی سازی)، آیت الله مصباح یزدی است، او تنها کسی است که دموکراسی(آمریکایی) را به چالش کشیده است».

امام جمعه فرمهین خاطرنشان کرد: آیت الله مصباح یزدی قهرمان بصیرت افزایی، روشنگری بود، بینش بالای سیاسی و خلوص انسانی این عالم شجاع و مبارز تصویری روشن و واقعی از ابعاد مختلف شخصیت این اندیشمند بزرگ است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − نه =