اخلاص مهمترین درس از سیره حضرت زهرا(س) است/شهید سلیمانی با الگو گیری از حضرت فاطمه(س) در مقابل کفر ایستاد

الهامی نیا گفت: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از انسان‌هایی بود که با اقتدا به حضرت زهرا(س) در برابر کفر و ظلم ایستاد و آرمان حضرت زهرا(س) را منصه ظهور رساند.

حجت‌الاسلام الهامی نیا، کارشناس مسائل فرهنگی در گفتگو با فراهان خبر ضمن تسلیت ایام فاطمیه گفت: عباس محمود عَقّاد، نویسنده مصری در کتاب «عبقریّه الامام» کلید شخصیت حضرت علی(ع) را عدالت و شهید مطهری هم در کتاب حماسه حسینی کلید شخصیت امام حسین(ع) را حماسه سازی بیان می کند.

وی با اشاره به اینکه کلید شخصیت حضرت زهرا(س) اخلاص است بیان کرد: حضرت فاطمه (س) فرمودند:؛ «هر کس عبادت خالص خود را به سوی خداوند بالا فرستد (و پیشکش آستان او کند)، خدا هم بهترین مصلحت خود را بر او فرو می فرستد».

الهامی نیا اظهار کرد: حضرت زهرا(س) فقط برای خدا کار می‌کرد، زندگی حضرت و اعمال، رفتار، تربیت فرزندان و مواضع و حتی سکوت ایشان فقط برای وجود خدا بود.

کارشناس فرهنگی گفت: درآیات قرآن کلمه مخلَصین واردشده که به معنای معصوم است، حضرت زهرا(س) به درجه مخلَصین رسیده بود و معصوم و عارى از هرگونه گناه و خطایی بود و تمام وجودش برای خدا بود.

وی افزود: مهم‌ترین شاخصه وجودی حضرت زهرا(س)، اخلاص است. حضرت زهرا(س) برای غیر خدا قدم برنداشت و حضرت زهرا(س) در مراتب اخلاص و کمال به‌جایی رسیدند که مراحل بالای ارادت و عبودیت به پیشگاه خداوند را طی کرد.

الهامی نیا اظهار کرد: افکار و آرمان حضرت زهرا(س) وصف توحیدی شدن ملت است، در سوره کوثر اشاره‌شده که وجود حضرت زهرا(س) تکثیرشده و میلیون‌ها انسان اعم از زن و مرد از سال ۱۱ هجری به بعد افکار و اعمال حضرت الگو و سرمشق قراردادند.

کارشناس فرهنگی گفت: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از انسان‌هایی بود که با اقتدا به حضرت زهرا(س) در برابر کفر و ظلم ایستاد و آرمان حضرت زهرا(س) را منصه ظهور رساند.

وی افزود: شهید سلیمانی با الگو گیری از ظلم‌ستیزی حضرت زهرا(س) توانست داعش را زمین‌گیر کند و توطئه‌های شوم استکبار و رژیم صهیونیستی را نقش برآب کرد.

الهامی نیا با بیان اینکه حضرت زهرا(س) درس مقاومت داد، اظهار کرد: تربیت‌شدگان فاطمیه از حرم دختر فاطمه زهرا (س) در سوریه که داعش قصد داشت آن را با خاک یکسان کند، دفاع کردند.

کارشناس فرهنگی گفت: با اقتدا به حضرت زهرا(س) لشکر فاطمیون شکل گرفت و به‌تدریج با بسیج نیروهای مردمی سایر گروه‌های جبهه مقاومت ازجمله حشدالشعبی و حیدریون با آرمان فاطمی تکثیر شدند و روبه رشد و تعالی هستند.

وی خاطرنشان کرد: جبهه مقاومت با الگوگیری از حضرت زهرا(س) شکل گرفت و بسیاری از شهدای جبهه مقاومت هم مانند حضرت غریبانه به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =