برخورد جدی با جلسات و میتینگ‌های انتخاباتی در فراهان

رئیس دادگستری شهرستان فراهان از برخورد جدی با جلسات و میتینگ های انتخاباتی در حوزه فراهان به دلیل پیشگیری از ویروس کرونا خبر داد.

حجت الاسلام محمد عزیزپور، رئیس دادگستری شهرستان فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور ، کاندیدای احتمالی انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی با برگزاری جلسات زود هنگام سلامتی مردم را به خطر نیندازند.

وی افزود: گزارش‌هایی مبنی بر اقدام برخی از افراد در خصوص آغاز تبلیغات میان دوره ای مجلس و شوراهای اسلامی شهر و روستا واصل شده که با توجه به مصوبات ستاد مقابله با کرونا، هر اقدامی در راستای ایجاد تجمع، غیرقانونی و جرم تلقی می‌شود و باید در این رابطه قانون اعمال شود.

عزیزپور اظهارکرد: در صورت عدم توجه، برابر قانون با جلسات و تجمعات خانگی با این افراد برخورد می‌شود.

رئیس دادگستری شهرستان فراهان افزود: با توجه به شرایط حساس کنونی جامعه و به خاطر سلامت عمومی شهروندان کسانی که میزبان جلسات و میتینگ‌های انتخاباتی افراد در منازل خود باشند ، برابر قانون با آنها برخورد خواهد شد.

وی اظهارکرد: بدون هیچ گونه اغماضی با هر کاندیدی که بخواهند جلساتی در حوزه شهرستان فراهان داشته باشند ، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

عزیزپور گفت: برگزاری جلسات و نشست‌های انتخاباتی تا قبل از مهلت قانونی که قانون گذار مشخص کرده تخلف و این دادستانی ضمن هشدار به کاندیداها ، پرونده تخلف در این دادستانی برای آن ها تشکیل خواهد داد.

رئیس دادگستری شهرستان فراهان به تخلفات انتخاباتی سال گذشته اشاره کرد و افزود: در دوره ی قبل، هشت پرونده راجع به تخلفات انتخاباتی طرفداران کاندیدا و همچنین تعدادی از کاندیداها تشکیل و منجر به صدور حکم محکومیت و یا قرار عدم صلاحیت به محاکم کیفری تهران شده است.

وی خاطرنشان کرد: مباحث بهداشت و درمان و سلامت جامعه از موضوعات بسیار مهمی است که این دادستانی به صورت ویژه پیگیری و با متخلفین برخورد خواهد شد.

به دنبال ابطال نتیجه انتخابات حوزه تفرش، اشتیان و فراهان، انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه تفرش، آشتیان و فراهان، همزمان با انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ششم برگزار می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 14 =