تامین زیرساخت‌های درمانی فراهان ضروری است

فرماندار فراهان گفت: با توجه به موقعیت و گستردگی این شهرستان می‌طلبد زیرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان آن در اسرع وقت تامین شود.

به گزارش فراهان خبر؛ نشست بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان فراهان با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی برگزار شد.

جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: تعامل و همکاری مسئولان و مردم خطه فراهان به واسطه رعایت پروتکل‌های بهداشتی سبب شد شرایط بسیار خوب و پایداری را در منطقه شاهد باشیم.

وی افزود: در راستای گسترش و دسترسی عادلانه مردم در حوزه بهداشت و درمان امید است، بتوان بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان فرهنگ خسروانی را در ابتدای سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری رساند.

جمالیان اظهارکرد: تجهیزات اتاق عمل به صورت کامل و صد درصد خریداری شده و در محل وجود دارد و امیدداریم بتوانیم از خدمات پزشکان متخصص بهره مند شویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: دانشگاه آمادگی دارد در صورت مراجعه بیمار در بیمارستان فراهان و نیاز به جراحی، تیم تخصصی از اراک اعزام کند.

جمالیان گفت: بحث ساخت پایگاه و شبکه بهداشت و درمان و مرکز جامع سلامت خنجین در مرحله پایانی قرار دارد و از طرح های عمرانی است.

وی افزود: با تعامل و همکاری دستگاههای اجرایی ذیربط امید است پد ( محل نشست و برخاست) بالگرد در این منطقه در کوتاه ترین زمان به بهره برداری برسد.

تامین زیرساخت‌های درمانی فراهان ضروری است

حسین معمارنیا، فرماندار فراهان در ادامه این جلسه گفت: سلامت مردم و جامعه بستگی به امکانات بهداشت و درمان دارد، بنابراین برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان باید امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی این حوزه به روز شود.

وی تاکید کرد: با وجود تلاش‌های انجام شده، همچنان شاهد برخی کاستی و ضعف‌ها در حوزه های مختلف هستیم که باید تدابیر ویژه ای در این راستا اندیشیده شود.

فرماندار شهرستان فراهان اظهار کرد: نبود نیروی متخصص جراح برای فعالیت در اتاق عمل، زیرساختهای بخش مراقبتهای ویژه، دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان از جمله مشکلات شهرستان در حوزه بهداشت و درمان است.

معمارنیا تسریع در تکمیل و بهره‌برداری از ساختمان نیمه کاره شبکه بهداشت و درمان و محل فرود بالگرد اورژانس هوایی در نقاط شهری را از نیازهای شهرستان در این حوزه عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات موجود، پزشکان و کادر درمان شهرستان فراهان عملکرد قابل قبولی در پیشگیری و درمان بیماری کووید۱۹ دارند که ادامه این روند نیازمند توجه ویژه دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − شش =