۳۰ درصد خانواده های فراهان تحت پوشش کمیته امداد هستند

رئیس کمیته امداد فراهان گفت: ۳۰ درصد از خانوارهای این شهرستان زیر چتر حمایتی این نهاد قرار دارند و به‌صورت تک خدمتی و یا دریافت مستمری از خدمات این نهاد بهره‌مند می‌شوند.

 غلامرضا حافظ کمال، رئیس کمیته امداد فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: ۳۰ درصد از خانوارهای این شهرستان زیر چتر حمایتی این نهاد قرار دارند و به‌صورت تک خدمتی و یا دریافت مستمری از خدمات این نهاد بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۹۹۲ خانوار اکنون در شهرستان فراهان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند بیان کرد: ۶۷ درصد خانوارهای زیر پوشش این نهاد حمایتی در مناطق روستایی زندگی می‌کنند و ۳۳ درصد ساکن شهر هستند.

حافظ کمال با اشاره به اینکه ۹۸۱ خانوار زیرپوشش این نهاد مردمی را زنان سرپرست تشکیل می‌دهند، گفت: عمده این کمک‌های موردی به مددجویان مورد حمایت در سرفصل‌های تأمین هزینه‌های معیشتی، مسکن، درمان، تحصیلی، خرید لوازم ضروری زندگی، ازدواج، توانمندسازی و ایجاد اشتغال است.

رئیس کمیته امداد فراهان اظهار کرد: کمک‌های موردی نیز که به افراد واجد شرایط و مددجویان تعلق می‌گیرد، به صورت بلاعوض پرداخت می‌شود.

رشد ۱۵ درصدی صدقات در فراهان

وی گفت: طی فعالیت کمیته امداد فراهان در سال ۹۹ مبلغ ۲۰۷ میلیون تومان از همشهریان گرامی شهرستان فراهان از طریق صندوقهای معابر، متوسط، کوچک منازل و طرح برکت کارکنان ادارات جذب شده است.

وی با بیان اینکه عملکرد جمع آوری صدقات در شهرستان نسبت به نوبت مشابه سال ۹۸ رشد ۱۵ درصدی داشته است، اظهارکرد: صدقات را بر اساس تصمیمات گرفته شده در کمیته امداد و بعد از تایید نمایندگان رهبری صرف چند خدمت شامل درمان نیازمندان و ایتام، احداث مسکن برای ایتام و نیازمندان، جهیزیه، هزینه تحصیل و موارد فرهنگی و درصدی نیز صرف ابن سبیل می‌شود و از شهری به شهر دیگر نیز منتقل نمی‌شود.

حافظ کمال خاطرنشان کرد: در حال حاضر در شهرستان فراهان حدود ۳ هزار و۴۳۰ صندوق صدقات در منازل مردم ومعابر عمومی وجود دارد که به صورت ماهیانه یاچند ماه یکبار به روش‌های مختلف توسط مسئولین امور خیرین کمیته امداد تخلیه می‌شود و صدقه الکترونیکی نیز از طریق تماس با گوشی همراه باکد #۰۸۶۱۰*۸۸۷۷* قابل پرداخت می باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 10 =