تصدی‌گری سبب موازی کاری در فعالیت‌های قرآنی می‌شود

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی فراهان گفت: دید مسئولان باید با نگاه و نیاز مردم جامعه یکسان و همسو باشد، اگر مسئولان با دیدگاه تصدی‌گری پیش روند نه تنها نیازها احصا نخواهد شد، بلکه ممکن است در برخی حوزه‌ ها شاهد موازی‌ کاری و حجم برنامه باشیم.

 حجت الاسلام محمود قربانی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی فراهان در گفتگو با فراهان خبر با اشاره اینکه فعالیت‌ های قرآن باید تحت ‌الشعاع فعالیت‌ های مسجد قرار گیرد، گفت: خروج فعالیت ‌های قرآنی از مساجد یکی از مهم‌ ترین مشکلاتی است که با آن درگیر هستیم.

وی افزود: سال‌ها قبل مساجد محور فعالیت ‌های فرهنگی و قرآنی بود و دیدگاه برخی متصدیان باعث شد، فعالیت فرهنگی قرآنی از مساجد جدا شود و این امر زمینه ایجاد خلأ جدی را فراهم کرد.

قربانی اظهارکرد: انجام فعالیت‌ های قرآنی با محوریت مساجد از جمله تهیه اینترنت برای مساجد از برنامه ‌های اجرایی در سال جدید است و تمام فعالیت ‌های حضوری و مجازی از این مکان دنبال شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی فراهان با اشاره به فعالیت اتحادیه مؤسسات فرهنگی مردمی قرآن و عترت، اظهارکرد: انتظار می رود این مجموعه، فعالیت‌ های قرآنی را در قالب گفتمان‌ سازی قرآنی به ویژه گفتمان‌ سازی بیانیه گام دوم تعریف کنند.

وی گفت: با اقدامات گسترده می توان تمام فعالیت های قرآنی را ساماندهی کند و امسال شاهد اتفاقات بهتری در حوزه قرآن باشیم.

قربانی افزود: جایگزین شدن تسهیل‌ گری به جای تصدی‌ گری رویکرد جدید سازمان تبلیغات اسلامی است و با تقویت رویکردها و اتحاد بین دستگاهی می ‌توان برنامه ‌های قرآنی را بهتر پیش برد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی فراهان با اشاره به اینکه انتظار ما از مسئولان خروج از نگاه تصدی‌گری به فعالیت‌ های قرآنی است، افزود: دید مسئولان باید با نگاه و نیاز مردم جامعه یکسان و همسو باشد، اگر مسئولان با دیدگاه تصدی‌گری پیش روند نه تنها نیازها احصا نخواهد شد، بلکه ممکن است در برخی حوزه‌ ها شاهد تغافل و موازی‌ کاری و حجم برنامه باشیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر دید تسهیل‌ گری برای مسئولان ایجاد شود، همین بودجه و اعتبارات کم قرآنی نصیب روستاها نیز می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + نه =