حضرت علی(ع) الگوی کامل دین داری و تقوا است

الهامی نیا با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین و والاترین الگوی انسانیت و دین‌داری و تقوا برای ما مسلمانان حضرت علی (ع) است گفت: حضرت علی(ع) به تمام دستورات و احکام قرآن عمل می کرد و دست پرورده ی پیامبر(ص) بود و سیره حضرت همان سیره ی پیامبر(ص) است.

 حجت الاسلام الهامی نیا، استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به سیره امیرالمومنین علیه السلام گفت: سیره و منش و رفتار حضرت علی(ع) را باید الگوی خود قرار داده تا بتوانیم در دنیا و آخرت به سعادتمندی برسیم.

وی با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین و والاترین الگوی انسانیت و دین‌داری و تقوا برای ما مسلمانان حضرت علی (ع) است اظهار کرد: حضرت علی(ع) به تمام دستورات و احکام قرآن عمل می کرد و دست پرورده ی پیامبر(ص) بود و سیره حضرت همان سیره ی پیامبر(ص) است.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: اخلاق فردی اجتماعی حضرت علی(ع) در قله کمال بود، حضرت علی(ع) همچنین اسوه عدالت است و عدل علی(ع) قرن ها و قرن ها شهره آفاق است.

وی افزود: به فرمایش رهبر معظم انقلاب لازمه برقراری عدالت، علم است و اجرای عدالت با علم امکان پذیر است.

الهامی نیا با بیان اینکه حضرت علی (ع) عدالت را ناموس بزرگ اسلامی تلقی می کرد و از هر چیزی بالاتر می دانست، اظهارکرد: مدعیان عدالت زیاد هستند اما کاملترین نوع عدالت را امیرالمومنین(ع) برپا کرد، کس جز پیامبر(ص) و حضرت علی(ع) که علم الهی را داشتند، نمی توانند عدالت را برپا کنند.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: شجاعت حضرت علی(ع) زبانزد عام و خاص است، شجاعت و نیروى بازوى وی اظهر من الشمس بود و مخالفین و دشمنانش نیز او را به شجاعت می‌ستودند.

وی گفت: در میان ائمه‌ اطهار(ع)، امام علی(ع) بیشترین وقف را داشته است، از وقف اماکن و املاک حضرت(ع) درآمد سالانه آن را تا ۴۰ هزار دینار شمرده اند و گواه تاریخ در این ۲۵ سال حضرت علی (ع) از بازوی خودش، با تلاش اقتصادی و کار کشاورزی اش، هزار بنده را آزاد کرد.

وی با اشاره به اینکه از ویژگی‏های حضرت، عشق به عبادت است، افزود: حضرت چنان خاشعانه به عبادت می‏ پرداختند و با تمام وجود به خدا توجّه داشتند که برای خارج کردن تیری که در جنگ صفین به پای حضرت اصابت کرده بود، در نماز در حال سجده از پای او خارج کردند.

وی خاطر نشان کرد: برای موفقیت و سعادتمندی باید زندگی، سیره عملی و مدیریت امام علی(ع) را مورد توجه قرار داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 11 =