۱۲ میلیارد ریال کلاهبرداری از دامداران فراهان با ارائه چک های بلا محل

مفخمی شهرستانی از شناسایی و دستگیری ۲ نفر كه با ارائه چک های بی محل از دامداران فراهاني كلاهبرداري کرده بودند خبر داد و گفت: متهمان به ۶ فقره کلاهبرداری به مبلغ ۱۲ میلیارد ریال اعتراف کردند.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار”حسن مفخمی شهرستانی” فرمانده انتظامی استان و در تشریح جزئیات این خبر بیان داشت: در روزهای اخیر با اعلام چندین مورد گزارش کلاهبرداری از دامداران در شهرستان فراهان، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در تحقیقات انجام شده از مالباختگان مشخص شد که ۲ نفر تحت عنوان خریدار احشام به دامداران روستاهای شهرستان فراهان مراجعه کرده و در قبال خرید احشام به آنان چک ارائه کرده اند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی افزود: پس از مدتی که دامداران برای نقد کردن سندهای مالی خود اقدام می کنند، متوجه بی محل بودن چک ها می شوند.

وی خاطر نشان کرد: در فرآیند رسیدگی به این پرونده، مشخص شد متهمان اهل و ساکن یکی از استان های همجوار می باشند که با هماهنگی قضائی افراد مورد نظر در استان قم  شناسایی و در شهرستان فراهان دستگیر  شدند.

رئیس پلیس استان مرکزی اظهار داشت: کلاهبرداران مذکور در تحقیقات کارآگاهان به بزه های انتسابی و۶ فقره کلاهبرداری به مبلغ ۱۲میلیارد ریال از شهروندان در شهرستان فراهان و استان های اطراف اعتراف کردند.

سردار مفخمی شهرستانی در پایان با اشاره به اینکه متهمان دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده و معرفی به دستگاه قضائی، با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند، افزود: با توجه به احتمال مشارکت دیگر افراد در این کلاهبرداری، تحقیقات میدانی این پرونده همچنان ادامه دارد و شهروندانی که به این روش از آنان کلاهبرداری شده است، می توانند برای پیگیری شکایت خود به پلیس آگاهی این شهرستان مراجعه کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =