۹۷ درصد دانش آموزان فراهان علیه کرونا واکسینه شدند

حجتی، گفت: ۹۷ درصد دانش آموزان فراهانی علیه کرونا واکسینه شدند که این میزان جمعیت بالای ۱۲ سال هستند و آمار قابل قبولی است.

محمدرضا حجتی، رئیس شبکه بهداشت و درمان فراهان در گفتگو با فراهان خبر از واکسیناسیون ۹۷ درصدی دانش آموزان فراهانی خبر داد و گفت : این میزان جمعیت بالای ۱۲ سال هستند که آمار قابل قبولی است.

وی افزود : خوشبختانه با شروع طرح واکسیناسیون سراسری شاهد کاهش موارد مرگ و میر بوده ایم و از ابتدای شروع این طرح، ۹۷ درصد از جمعیت گروه هدف دُز اول و ۷۷ درصد از آن ها با دریافت هر دو دُز واکسن، علیه ویروس منحوس واکسینه شده اند.

حجتی با اشاره به شدت گرفتن واکسیناسیون در نوبت سوم افراد واجدشرایط در ماه آذر امسال اظهارکرد : تاکنون حدود ۵ درصد از واجدین شرایط، دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان فراهان گفت : براساس آخرین رنگ بندی اعلام شده از طرف اپلیکیشن ماسک، شهرستان فراهان در وضعیت زرد کرونایی و شاهد کاهش موارد سرپایی و مراجعه آن ها به مراکز درمانی هستیم اما با شروع فصل های پاییز و زمستان و برودت هوا و کاهش تهویه در مراکز، تعداد موارد مراجعه کننده به بیمارستان با علائم ویروس آنفولانزا در ماه ها ی مهر و آبان افزایش یافته است که این مهم رعایت حداکثری موازین بهداشتی را می طلبد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان فراهان خاطرنشان کرد: بررسی های انجام شده از نتایج واکسیناسیون نشان می‌دهد خطر مرگ و میر در افرادی که واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند بیشتر از افرادی است که این واکسن را دریافت کرده‌اند لذا از کلیه افرادی که تاکنون به هر دلیلی موفق به دریافت واکسن نشده اند در اسرع وقت با مراجعه به مراکز تجمیعی، علیه ویروس ایمن شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =