امنیت مرزهای جنوب شرق مطلوب است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: وضعیت مرزهای جنوب شرق نسبت به سال‌های گذشته خوب است و به لحاظ سطح امنیت نیز روز به روز بهتر می‌شود و هیچ مشکل اساسی در این رابطه وجود ندارد.

به گزارش فراهان خبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به منظور افتتاح چند طرح عمرانی و عملیاتی و بازدید از دستاوردهای دفاعی در حوزه‌های زرهی، هوانیروز، جنگال و فناوری ارتباطات و اطلاعات و استقرار یگان‌های نیروی زمینی ارتش در منطقه جنوب شرق وارد استان سیستان و بلوچستان شد.

وی در بدو ورود به این استان در جمع خبرنگاران در خصوص اهداف سفر به سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: نیروهای مسلح در استان سیستان و بلوچستان علاوه بر مرزداری و مرزبانی در سایر موارد همچون کمک به مردم نقش مهمی دارند. در طول این سفر بنا داریم تا از مناطق تحت مسئولیت مرزی ارتش جمهوری اسلامی ایران و مرزبانی در بخش شمالی استان بازدید کنیم و همچنین جلساتی را با نیروهای مسلح استان در راستای بررسی مسائل و مشکلات برگزار کرده و تصمیماتی که لازم باشد را اتخاذ کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که وضعیت مرز در جنوب شرق کشور چگونه است، گفت: وضعیت مرزهای جنوب شرق نسبت به سال‌های گذشته خوب است و به لحاظ سطح امنیت نیز روز به روز بهتر می‌شود و هیچ مشکل اساسی در این رابطه وجود ندارد.

سرلشکر باقری در خصوص وضعیت امنیتی مرزهای مشترک ایران و پاکستان گفت: به لطف خدا مرز مشترک ایران و پاکستان مرزهای صلح و دوستی است، رفت و آمد و تجارت در این عرصه برقرار است.

وی در خصوص مرزهای ایران و افغانستان گفت: با وجود مشکلاتی که در کشور مقابل است، مرزهای مشترک از امنیت مطلوبی برخوردار است و چنانچه مسائل جزیی هم باشد توسط مرزبانان دو کشور حل و فصل می‌شود.

بنابراین گزارش، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری رئیس ستاد کل را در جریان بازدیدها و افتتاح طرح‌های عمرانی و دفاعی امنیتی نیروی زمینی ارتش همراهی می‌کنند.

انتهای پیام/ک

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + شش =