دولت سیزدهم به دنبال بازسازی روابط متوازن با کشورهای همسایه است/ سفر رئیس‌جمهور به قطر نقش مهمی در تقویت روابط دو کشور دارد

یاری با اشاره به اینکه دولت قبلی بی‌توجه به همسایگان بود و بیشتر به کشورهای اروپا و آمریکا و غرب نگاه و توجه داشت که این سیاست سبب از دست رفتن فرصت‌ها شد گفت: دولت سیزدهم به دنبال بازسازی روابط متعادل و متوازن با دیگر کشورهای همسایه است.

جواد یاری، کارشناس سیاسی در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به قطر گفت: سفر رئیس‌جمهور به قطر نقش مهمی در تقویت روابط ما با قطر خواهد داشت.

وی افزود: این رویکرد دولت سیزدهم موجب تقویت سیاست خارجه همه‌جانبه گرایانه بر اساس منافع ملی با کشورهای همسایه است.

یاری اظهار کرد: در دولت قبل تمام امور خارجی کشور منوط به مذاکرات هسته ای و برجام شده بود که هیچ دستاوردی برای ما نداشت.

کارشناس سیاسی گفت: برخلاف سیاست‌های غلط دولت قبل که سبب اختلاف شده بود، دولت سیزدهم به دنبال بازسازی روابط متعادل و متوازن با دیگر کشورهای همسایه است.

وی افزود: دولت قبلی بی‌توجه به همسایگان بود و بیشتر به کشورهای اروپا و آمریکا و غرب نگاه و توجه داشت که این سیاست سبب از دست رفتن فرصت‌ها شد.

یاری اظهار کرد: دولت سیزدهم ضمن حضور هدفمند و سازنده در مذاکرات وین و تلاش برای رفع تحریم‌ها، همسایگان و کشورهای منطقه را هم در اولویت سیاست خارجی خود قرار داده و این فصل جدیدی در روابط همسایگی هست.

وی خاطرنشان کرد: سفر به تاجیکستان و عضویت ایران در سازمان شانگهای، سفر به ترکمنستان و حضور در اجلاس اکو، سفر بسیار استراتژیک به روسیه  و اکنون نیز سفر قطر و حضور ایران در اجلاس بزرگ ابر صادرکنندگان گاز جهان، اقدامات پویای دولت سیزدهم در بازمهندسی هژمونی ایران در روابط با همسایگان است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + نوزده =