نقش‌آفرینی آیت‌الله علوی گرگانی در دفاع از ارزش‌های اسلامی کم‌نظیر است/ تفکر مهدوی و اعتقاد به ظهور منجی عالم بشریت راه رسیدن به بلوغ عقلانی است

امام‌جمعه اراک گفت: خدمات برجسته و چشمگیر آیت‌الله علوی گرگانی در تولید اندیشه‌های دینی و نگارش کتاب‌های مؤثر در حوزه‌های تبلیغی و تبیینی و تربیت شاگردانی ممتاز برای نقش‌آفرینی در عرصه‌های مختلف انقلاب و دفاع از ارزش‌های اسلامی کم‌نظیر است.

به گزارش فراهان خبر به نقل از دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی روز چهارشنبه در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی گفت: در طول یک سال اخیر مردان و علمای بزرگی از میان ما رفتند که آیت‌الله صافی گلپایگانی و آیت‌الله علوی گرگانی از جمله آنها است و این دو مرجع عالیقدر از استوانه های حوزه های علمیه بودند و از دست دادن آنها بسیار غم انگیز است.

دری نجف آبادی اظهار کرد: آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از یاران باوفای حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری و از پشتیبانان نظام اسلامی بود و در مقاطع مختلف کشور همواره دلسوزانه و وفادارانه در کنار مردم و نظام اسلامی بودند و خدمات بسیار ارزشمندی به جامعه اسلامی و امت اسلام ارائه کردند.

وی ادامه داد: خدمات برجسته و چشمگیر آیت الله علوی گرگانی در تولید اندیشه های دینی و نگارش کتاب های موثر در حوزه های تبلیغی و تبیینی و تربیت شاگردانی ممتاز برای نقش آفرینی در عرصه های مختلف انقلاب و دفاع از ارزش های اسلامی کم نظیر است.

امام جمعه اراک افزود: تقارن نوروز سال جدید با ایام نورانی ولادت حضرت مهدی(عج) قطعا منشا خیرات و برکات فراوانی خواهد بود و ولادت منجی عالم بشریت یادآور عظمت و اقتدار اسلام ناب محمدی و روز پیروزی مستضعفان بر مستکبرین عالم است.

دری نجف آبادی بیان کرد: ولادت حضرت مهدی(عج) قله آرمان های متعالی همه اولیای خدا است و فرا رسیدن نیمه شعبان فرصتی مناسب برای برای ترویج و تقویت فرهنگ مهدویت و آماده سازی جامعه اسلامی برای ظهور منجی عالم بشریت است و برنامه ها در این ایام باید با رویکرد آماده سازی جامعه برای ظهور باشد.

وی ادامه داد: بلوغ عقلانی، ایمانی ، قرآنی و عدالت خواهانه بشریت یک ضرورت است و تفکر مهدوی و اعتقاد به ظهور منجی عالم بشریت راه رسیدن به این بلوغ است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: رفتار و عملکرد جامعه اسلامی در همه بخش ها باید بر اساس اخلاق و عدالت اسلامی باشد و حرکت در مسیر ظهور منجی عالم بشریت قله کمال، عزت، سعادت و سربلندی بشریت است و همه باید به سمت تحقق ظهور حرکت کنیم.

دری نجف آبادی بیان کرد: مقابله با زورگویی، ظلم و فساد حرکت در مسیر برپایی ظهور حضرت مهدی(عج) است و بشریت تنها می تواند با فرهنگ مهدویت و علوی و فاطمی از گردنه ها و پیچ های سخت پیش رو عبور کند.

امام جمعه اراک بیان کرد: اعتقاد به وجود حضرت ولی عصر(عج) عین عقلانیت است و تکامل جامعه بشری و تکمیل ایمان، تقوا و برقراری عدالت در گرو اعتقاد به منجی عالم بشریت است.

وی با اشاره به اینکه با ظهور منجی عالم بشریت، بشریت از نظر علم، تقوا، عدالت و اخلاق تکمیل می شود بیان کرد: ظهور حضرت مهدی(عج) اوج حکمت خداوند است و باید با اراده ، عزمی راسخ و عقلانیت در این مسیر حرکت کرد.

امام جمعه اراک گفت: مبارزه با فساد، بی اخلاقی، بی بند و باری و بی عدالتی عین حرکت در مسیر ظهور منجی عالم بشریت است و مدیران جامعه اسلامی باید با رفتار خود و عمل به وظایف و مسئولیت ها در این مسیر نورانی حرکت کنند.

دری نجف آبادی افزود: هدف همه پیامبران، اولیای خدا و موعود همه ادیان الهی ظهور منجی عالم بشریت است و امروز ایمان به ظهور، هوشیاری در برابر تهدیدات، انحرافات و تحریفات جزء حساس ترین وظایف در قبال ظهور است.

وی خاطرنشان کرد: جبهه استکبار و انگلیسی ها به دنبال فتنه انگیزی و اختلاف انداختن بین جوامع اسلامی هستند و در این راستا از هر روشی استفاده می کنند که امروز جنگ ترکیبی و جنگ نرم را در دستور کار دارند و جهاد تبیین به عنوان یک راهکار موثر می تواند توطئه های دشمنان را خنثی کند و همه باید در راستای تحقق جهاد تبیین حرکت کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =