یوم الله ۱۲ فروردین، نقطۀ عطف تاریخ انقلاب و طلیعۀ استقرار و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی به شمار می‌آید

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی در اطلاعیه اعلا کرد: یوم الله ۱۲ فروردین، آغاز رسمیت یافتن جمهوری اسلامی، نقطۀ عطف تاریخ انقلاب و طلیعۀ استقرار و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی به شمار می‌آید.

به گزارش فراهان خبر به نقل از دیار آفتاب؛ شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی در اطلاعیه اعلا کرد: یوم الله ۱۲ فروردین، آغاز رسمیت یافتن جمهوری اسلامی، نقطۀ عطف تاریخ انقلاب و طلیعۀ استقرار و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی به شمار می‌آید.

امام راحل این روز مبارک را، روز امامت امت، فتح و ظفر ملت و نخستین روز حکومت الله نامید. روزی که به لطف پروردگار حکومت مستضعفین بر مستکبرین پیروز شد.

در تاریخ تحولات سیاسی معاصر، مردم سالاری دینی اولین بار در ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ تجربه و سبکی نوین و تئوریی بدیع به جهان عرضه گردید بگونه‌ای که این شیوه حکومتی به عنوان الگوئی موفق برای ملت‌های ستمدیده و نهضت‌های آزادی بخش مبدل شده  و فرهنگ مقاومت و ایستادگی را در بین ملت‌های تحت ستم پایه‌گذاری نمود.

یوم الله ۱۲ فروردین، تجلی و تحقق ارادۀ ملی در استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و تکمیل و تثبیت پیروزی غرورآفرین انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در بهمن ۱۳۵۷ و اقتدار و عزت برای ایران و اسلام در پرتو شعار همیشه جاوید «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» است.

اعتقاد و پیگیری تحقق جایگاه رفیع مردم و نقش آفرینی و حضور همارۀ مردم درعرصه‌های تعیین کننده و پاسداری از خواست و ارادۀ مردم توسط امامین انقلاب اسلامی از یک سو و حضور مسئولانه و پرشور و معنادار مردم همیشه در صحنۀ ایران عزیز در عرصه‌های تصمیم‌ساز تاریخی و حمایت و پاسداری از نظام جمهوری اسلامی و ارزش‌ها و دستاوردهای آن از سویی دیگر، دو عامل مهم شکل‌گیری یک جامعۀ الهی و ولایی مقتدر و شکست‌ناپذیر در برابر سختی‌ها و دشمنی‌های تفوق طلبان و مستکبران عالم شده است.

اینک در گام دوم انقلاب اسلامی و درآغاز قرن پانزدهم و در سال ۱۴۰۱ که با تدبیر ولی امر مسلمین  و رهبر عظیم‌الشأن امت اسلام به عنوان «سال تـولیــد، دانش بنیان و اشتغال آفرین» نامگذاری شده؛ ملت آگاه و فهیم و مسئولان نظام جمهوری اسلامی، با مجاهدت مضاعف خود نسبت به تحقق شعارسال تلاش کرده تا شاهد رشد و پیشرفت روزافزون در عرصه‌های گوناگون کشور باشیم.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی ضمن بزرگداشت این روز فرخنده و با عظمت از تمامی مردم عزیز و مقاوم ایران اسلامی دعوت می‌کند تا در ویژه برنامه‌های گرامیداشت یوم‌الله دوازده فروردین که روز جمعه ۱۲/۰۱/۱۴۰۱ در تمامی مصلی‌های نماز جمعه سراسر استان برگزار می‌شود؛ شرکت نمایند.

سخنران خطبه های نماز جمعه ۱۲ فروردین۱۴۰۱در اراک حضرت آیت الله دری نجف آبادی نماینده محترم ولی فقیه در استان مرکزی و سخنران پیش از خطبه های نمازجمعه حجت الاسلام والمسلمین هادی میرزایی، مسئول شورای سیاست گزاری ائمه جمعه استان مرکزی می باشد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 5 =