ادامه فعالیت سامانه بارشی در شمال کشور/ آسمان پایتخت امروز بارانی خواهد بود

سازمان هواشناسی اعلام کرد: سامانه بارشی عمدتاً در نیمه شمالی کشور فعال است و روز سه‌شنبه ۱۳ اردیبهشت فعالیت سامانه بارشی در بخش‌هایی از نیمه شرقی کشور، سواحل خزر، شمال غرب و ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز خواهد بود.

به گزارش  فراهان خبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سازمان هواشناسی در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اعلام کرد: امروز ۱۲ اردیبهشت سامانه بارشی عمدتاً در نیمه شمالی کشور فعال است و روز سه‌شنبه ۱۳ اردیبهشت فعالیت سامانه بارشی در بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق و شمال شرق کشور، سواحل خزر، شمال غرب همچنین ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز خواهد بود.

روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت در شمال غرب و شمال شرق کشور و پنج‌شنبه در نواحی شمال غرب بارش‌ها ادامه دارد.

امروز با شکل‌گیری توده گردوخاک و انتقال آن به غرب و جنوب غرب در این نواحی پدیده غبار و کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی داریم این شرایط فردا علاوه بر مناطق مذکور در بخش‌هایی از مرکز کشور نیز پیش‌بینی می‌شود.

در نواحی جنوب و جنوب شرق کشور وزش شدید باد موقت و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

تا چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت دریای عمان و تنگه هرمز مواج است، اضافه کرد: در دو روز آینده دریای خزر مواج خواهد بود.

آسمان تهران ابری همراه با بارش باران،‌ در برخی ساعات رگبار رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۲۱ و ۱۴ درجه خواهد بود.

امروز اهواز با بیشینه دمای ۳۶ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای یک درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + نوزده =