دهه دوم اردیبهشت ثبت‌نام متقاضیان حج آغاز می‌شود

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: ثبت‌نام متقاضیان سفر حج تمتع ۱۴۰۱ در دهه دوم اردیبهشت انجام و عملیات حج تمتع از ۲۵ خرداد آغاز می‌شود.

به گزارش فراهان خبر؛ اکبر رضایی گفت: ۱۵ ذیقعده برابر با ۲۵ خرداد زمان آغاز عملیات حج تمتع ۱۴۰۱ و ۲۹ ذیحجه مصادف با ۷ مرداد پایان زمان عملیات حج تمتع است.

به گفته معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت، سهمیه نهایی حج از تخصیص سهمیه استانی و تعیین تعداد کاروان‌های هر استان تعیین شده است و تعداد افراد مشمول تشرف با توجه به سن اعلامی در سامانه مسار (سن زیر ۶۵ سال) و حفظ وضعیت ثبت نام در سال ۹۹ مشخص شده است.

او گفت: واکسیناسیون حجاج برای ورود به کشور عربستان الزامی است و براساس اطلاعات وزارت بهداشت شماری از واجدین شرایط ثبت نام یا واکسن کرونا تزریق نکرده و یا یک دوز آن را تزریق کرده‌اند که تا شرط واکسن را کامل نکنند، امکان رزرو کاروان ندارند.

به گفته رضایی،  زائران واجد شرایط اعزام باید واکسن کامل را دریافت کرده باشند که از بین واکسن‌های مورد تایید وزارت بهداشت عربستان واکسن آسترازنکا و سینوفارم در سبد واکسیناسیون در کشور است و همچنین از دیگر شرایط این است که ۷۲ ساعت قبل از اعزام به حج تست pcr منفی را در یکی از آزمایشگاه‌های مورد تایید انجام داده و مدارک لازم را در زمان تشرف در اختیار داشته باشند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 2 =