حماسه سوم خرداد الگوی عبور از بحران‌ها و مقاطع مختلف و حساس انقلاب است

کریمی گفت: حماسه سوم خرداد الگوی عبور از بحران‌ها و مقاطع مختلف و حساس انقلاب است و امروز با این الگوی عملیاتی باید خرمشهرها در حوزه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را آزاد کنیم.

به گزارش فراهان خبر به نقل از دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی در نشست ستاد گرامیداشت مناسبت‌های ملی دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی گفت: پیروزی ملت ایران و رزمندگان اسلام در سوم خرداد و آزادی خرمشهر نتیجه اعتماد به خداوند و تکیه‌بر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی بود و خرمشهر را  به نماد مقاومت و ایستادگی تبدیل کرد و امروز بازخوانی حماسه سوم خرداد درس‌های فراوانی دارد.

کریمی اظهار کرد: عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس از فتوحات بزرگ و جلوه‌های ویژه امداد الهی به ملت ایران است و حماسه سوم خرداد درس غرور ملی و درس تقوا و بصیرت و اعتماد به ولایت است و سرآغاز تشکیل جبهه مقاومت از حماسه سوم خرداد است.

وی ادامه داد: حماسه سوم خرداد الگوی عبور از بحران‌ها و مقاطع مختلف و حساس انقلاب است و امروز با این الگوی عملیاتی باید خرمشهرها در حوزه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را آزاد کنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی بیان کرد: در راستای گرامیداشت ایام‌الله سوم خرداد ۱۵ عنوان برنامه شاخص در سطح استان مرکزی در قالب‌های همایش وحدت و مودت نیروهای مسلح، تجلیل از خانواده معظم شهدا و رزمندگان، رژه موتوری اقتدار، همایش‌ها و نشست‌های عملیات بیت‌المقدس، برنامه‌های یک مسجد یک خاطره، گلباران قبور مطهر شهدا، رونمایی از کتاب، زنگ مقاومت، سرود ویژه خرمشهرها در پیش است، سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه، حضور غرفه ستاد کنگره شهدای استان در نمایشگاه کتاب، یادواره‌های آبروی محله، نمایشگاه‌های دستاورد سوم خرداد و نشست‌های بصیرتی حضوری و فضای مجازی از جمله مهم‌ترین برنامه‌ها است.

کریمی یادآور شد: کلیه برنامه‌های دفاع مقدس در سال جاری با شعار “ما مقاوم هستیم” برگزار می‌شود و رویکرد برنامه‌ها جهاد تبیین است و جهاد تبیین یک مطالبه مهم مقام معظم رهبری است که همه توان و ظرفیت‌ها باید در این راستا پای‌کار بیاید.

وی افزود: کلیه دستگاه‌های اداری استان مرکزی موظف به ارسال برنامه‌های خود در مناسبت‌های مختلف به اداره کل حفظ آثار و ثبت در سامانه کشوری هستند و با توجه به اینکه در آستانه سوم خرداد هستیم دستگاه‌ها باید در سریع‌ترین فرصت برنامه‌های خود را ارسال کنند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی بیان کرد: بسیج نواحی شهرستانی، اداره اقتصاد و دارایی ، دانشگاه اراک، بنیاد شهید، بانک سپه، تبلیغات اسلامی، بنیاد مسکن، شرکت گاز، اتاق اصناف، اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی، اداره ورزش و جوانان، کمیته امداد امام خمینی(ره)، میراث فرهنگی، حوزه هنری و تعداد دیگری از دستگاه‌ها برنامه‌های خود را ارسال کردند و باقی دستگاه‌ها باید نسبت به ارسال و ثبت گزارشات مستند اهتمام بورزند.

کریمی بیان کرد: با توجه به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر تکمیل تمام یادمان های شهدا همه باید برای تحقق فرمان رهبری پای کار بیایند و امسال سال تکمیل تمام یادمان های شهدا در استان مرکزی است و ما مکلف هستیم همه توان و ظرفیت را در این راستا پای کار بیاوریم.

وی گفت: با توجه به مصوبه بنیاد حفظ آثار کشور شهید گمنام تنها در مناسبت های سالروز شهادت حصرت زهرا(س) و سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) تشییع و خاکسپاری می شوند و دستگاه هایی که خواستار تحویل شهید گمنام هستند باید یادمان آن را احداث کنند و اگر دارای پیشرفت ۵۰ درصدی باشد شهید گمنام تحویل داده خواهد شد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی یادآور شد: بیش از ۷۵ هزار رزمنده در استان مرکزی داریم که در راستای نهضت تجلیل از ایثارگران تجلیل از ۲۷ هزار رزمنده در سالجاری در دستور کار است که به مناسبت های مختلف انجام می شود و کلیه دستگاه های اداری و اجرایی موظف به همکاری در این راستا هستند.

کریمی خاطرنشان کرد: بیش از ۸۰۰ برنامه تاکنون به مناسبت سالروز گرامیداشت حماسه سوم خرداد برنامه ریزی شده و با توجه به برنامه ریزی دستگاه ها حجم این برنامه ها بیشتر از این تعداد خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 10 =