بافت و هویت روستا با نماهای روستایی حفظ شود

فرماندار فراهان گفت: مسئولان در کنار بهبود زیرساخت‌ها، باید نگاه ویژه‌ تری به بافت و جایگاه روستا داشته باشند تا ظرفیت‌های توسعه روستا ماهیت خود را از دست ندهد.

 به گزارش فراهان خبر؛ نشست فرماندار فراهان با دهیاران بخش مرکزی شهرستان با حضور بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولان ادارات با هدف ایجاد تعامل و همکاری سازنده جهت ارائه خدمات مناسب در سطح روستاها برگزار شد.

ابوالقاسم آقازیارتی، فرماندار فراهان در این نشست گفت: وظیفه همه ما حرکت مجدانه در مسیر رضایتمندی هرچه بیشتر مردم است. روستاها منشأ و مبدأ توسعه و رشد جامعه، منبع ارزنده‌ای از نیروی انسانی و مجموعه‌های مولد و تولید در کشور هستند و باید از همه جهات به روستاها توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی با بیان اینکه حفظ بافت روستایی در کنار رشد و تعالی آن و همتراز کردن خدمات در روستا امری بسیار ضروری است، افزود: مسئولان در کنار بهبود زیرساخت‌ها، باید نگاه ویژه‌تری به بافت و جایگاه روستا داشته باشند تا ظرفیت‌های توسعه روستا ماهیت خود را از دست ندهد.

فرماندار فراهان، دهیاران را نمایندگان دولت در روستاها، عصاره رأی مردم و پل ارتباطی دولت و مردم دانست و خاطرنشان کرد: دهیاران باید در انجام امور مردم و تسریع در کار آنان کوشا باشند، با دوری از منازعات جناحی و سیاسی، عمران و آبادانی روستا را در اولویت کاری خود قرار دهند و با مردم مهربان و صمیمی باشند.

وی افزود: دهیاران باید با شناسایی ظرفیت‌های موجود و تبدیل آنها به یک فرصت، جهت آبادانی و ایجاد اشتغال در روستاها تلاش کنند.

آقازیارتی با تاکید بر اینکه دهیاران بازوان توانمند دولت در روستاها هستند و در حل مشکلات روستاها نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند، تصریح کرد: معیار ارائه خدمات و وظایف، قانون است. ا

فرماندار فراهان اظهارکرد: از دهیارانی که در تمام اقدامات خود قانون را سرلوحه کار خود قرار می‌دهند و در چهارچوب قانون عمل می‌کنند حمایت می‌کنیم و بر این باور هستیم که لازمه موفقیت ارائه خدمات به مردم و تعامل، همکاری و هماهنگی میان دستگاه‌های اجرایی در چهارچوب قانون است.

وی شهرستان خاطرنشان کرد: حضور مسئولان شهرستان در جلسات هم‌اندیشی دهیاران علاوه بر افزایش تعامل کارگشا نیز خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =