جراحی اقتصادی مراحل تکمیلی خود را طی کند/ضرورت رفع مشکلات گام اول مردمی سازی یارانه‌ها

نظری گفت: در فاز اول اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌ها عملکرد وزارت خانه‌ها دارای نقاط قوت و هم ضعف‌هایی بود و باید نقاط قوت در گام دوم تقویت و نقاط ضعف شناسایی و برطرف شود تا آثار و مشکلات آن بر روی مردم کمتر شود.

به گزارش فراهان خبر؛ علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص آخرین وضعیت مردمی سازی یارانه‌ها گفت: طرح مردمی سازی یارانه ها یکی از نقاط مشترک مجلس و دولت بوده که مدل ارائه یارانه ها از ابتدای زنجیره مستقل شود که اصل طرح بسیار خوب و ضروری است و همه باید کمک کنند تا به سرانجام برسد و منافع آن به نفع مردم تمام شود.

وی افزود: یکی از ایرادات مهم نمایندگان مجلس شورای اسلامی از طرح مردمی سازی یارانه ها در خصوص مکانیزم اجرایی وزارتخانه های مختلف از جمله جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت ، اقتصاد و دارایی و وزارت دادگستری در حوزه تعزیرات است که باید مکانیزم اجرایی خودشان را ارائه می دادند.

نظری بیان کرد: متأسفانه علیرغم ضروری بودن اجرای اصل طرح مردمی سازی یارانه ها ولی به مکانیزم اجرایی شدن آن به طور دقیق پرداخته نشد و زمانی که طرح شروع شد نداشتن مکانیزم اجرایی مشکلات زیادی را هم برای مردم و هم مسئولین ایجاد کرد و به نوعی برخی سردرگم بودند و برخی اختلافات و سردرگمی ها موجب سوء استفاده کردن دشمنان قسم خورده از این طرح بسیار خوب شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه دولت با بررسی دقیق مکانیزم اجرایی در حال رفع مشکلات است و به نظر می رسد جراحی اقتصادی مراحل تکمیلی خود را طی کند و به زودی کشور از فاز اول اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها که آرد واحدهای صنعتی، نهاده ها و روغن نباتی بود عبور خواهد کرد.

نماینده مردم خمین در مجلس اضافه کرد: مرحله دوم اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها در دست اجرا است که مراقبت های لازم در حال انجام و مشکلات در حال بررسی و رسیدگی است و امیدواریم مشکلاتی که در فاز اول این طرح وجود داشت در فاز دوم آرد سنتی برطرف شود.

وی خاطر نشان کرد: در فاز اول اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها عملکرد وزارت خانه ها هم دارای نقاط قوت و هم ضعف هایی بود و باید نقاط قوت در گام دوم تقویت و نقاط ضعف شناسایی و برطرف شود تا آثار و مشکلات آن بر روی مردم کمتر شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =