تزریق ۳ دُز واکسن شرط تشرف زائران اربعین

وزیر بهداشت در حاشیه جلسه ستاد مرکزی اربعین که در محل سفارت کشورمان در بغداد برگزار شد، از نهایی شدن دستورالعمل بهداشتی حماسه اربعین امسال خبر داد.

به گزارش فراهان خبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تزریق سه دُز واکسن کرونا به عنوان شرط تشرف زائران در مراسم اربعین امسال افزود: همه زائران قبل از تشرف باید نسبت به تزریق سه دُز واکسن اقدام کرده باشند.

عین‌اللهی با اشاره به لزوم ارائه خدمات کیفی سلامت به زائران اظهار داشت: برای پزشکانی که امسال به این سفر معنوی مشرف شوند، مأموریت منظور شده و نیاز به اخذ مرخصی نخواهند داشت.

وی با اشاره به برگزاری مراسم اربعین در فصل تابستان گفت: تمرکز ما در این مراسم بر مدیریت گرمازدگی است و وزارت بهداشت و ستاد مرکزی اربعین در این زمینه پیش بینی‌های لازم را انجام داده و خدمات رفاهی و بهداشتی متناسب با دمای  هوا را  اتخاذ کرده اند تا از گرمازدگی زائران پیشگیری شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین بر ضرورت تشکیل یک قرارگاه بهداشت و درمان در مجموعه ستاد اربعین سفارت ایران تاکید کرد و گفت: در این ستاد ضمن دعوت از خیرین، سفرا و تجار سایر کشور‌های اسلامی، جلب مشارکت مردمی شاغلان مختلف حرف پزشکی و بسیج دانشگاهها، باید برای آموزش مدیران موکب‌ها و گروه‌های هدف نیز تدابیر جامعی به منظور  پیشگیری از بیماری‌ها و ارائه خدمات به هنگام و جامع حوزه سلامت به زائرین ایرانی اتخاذ کنیم.

دکتر عین اللهی پیشنهاد کرد تا با افزایش مرز‌های عبوری، تردد زائران مدیریت شود.

 جلسه ستاد مرکزی اربعین با حضور عین اللهی، وزیر بهداشت، محمد کاظم آل‌صادق سفیر جمهوری اسلامی در عراق، حسن پلارک، رییس کمیته مشارکت‌های مردمی و دیگر اعضای این ستاد برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 6 =