آغاز اجرای برنامه‌های مدیریت بار شبکه برق/ صنایع برنامه تعمیرات و تعطیلات خود را اجرا کنند

مدیرعامل توانیر گفت: طرح های مدیریت بار زودتر آغاز و به صنایع نیز قبل از اجرا اعلام شده است تا خللی در کار تولید و مدیریت بازار ایجاد نشود و صنایع تنها برنامه های تعطیلات و تعمیرات سالانه خود را در زمان هایی که صنعت برق اعلام می کند، به اجرا بگذارند.

به گزارش فراهان خبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آرش کردی، مدیرعامل شرکت توانیر از شروع اجرای برنامه های مدیریت بار همزمان با آغاز فصل اوج مصرف برق خبر داد و گفت: امسال با توجه به هماهنگی های صورت گرفته با وزارت صمت و صنایع، شاهد اجرای متفاوت این برنامه ها هستیم.

کردی با اشاره به اینکه از صنایع خواسته شده تا برنامه های تعطیلات و تعمیرات خود را در فصل پیک مصرف برق به اجرا بگذارند، افزود: به این منظور امضای تفاهم نامه ها با صنایع از ماه های گذشته آغاز شده بود و از این جهت برنامه ریزی دقیق تری انجام شد، چرا که طرح های مدیریت بار زودتر آغاز و به صنایع نیز قبل از اجرا اعلام شده است تا خللی در کار تولید و مدیریت بازار ایجاد نشود و صنایع تنها برنامه های تعطیلات و تعمیرات سالانه خود را در زمان هایی که صنعت برق اعلام می کند، به اجرا بگذارند و این مهمترین ویژگی های این برنامه ها در سال جاری محسوب می شود.

مدیرعامل توانیر همچنین با اشاره به مصوبه هیات وزیران درخصوص مشترکان صنعتی همکار با برق در فصل اوج مصرف  گفت: براساس این مصوبه، مشترکانی که با برنامه های مدیریت بار برق همکاری داشته و درماه های بعد تجاوز از دیماند داشته باشند، جریمه نخواهند شد.

وی از هماهنگی خوب میان وزارتخانه های صمت و نیرو برای مدیریت بار پیک تابستان خبر داد و گفت: امیدواریم با اجرای مجموع این برنامه ها، مدیریت مصرف خوبی اتفاق بیفتد.

کردی درخصوص بخش کشاورزی نیز گفت: با توجه به مشوق های تعریف شده و برنامه های تدوین شده، مشترکان می توانند در صورت عدم استفاده از برق چاه های کشاورزی به مدت ۵ ساعت در بازه زمانی ۱۱ تا ۱۸ (که در تفاهم نامه همکاری درج می شود) و انتقال زمان آبیاری به ساعات دیگر، از برق رایگان در ۱۹ ساعت  باقی مانده شبانه روز استفاده نمایند.

مدیرعامل توانیر با بیان اینکه این اقدام مبتنی بر اصول علمی تعریف شده، افزود: از آنجا که آبیاری در ساعت های گرم روز مغایر با  اصول علمی است، برنامه‌های مدیریت بار بخش کشاورزی نیز در ساعات گرم روز تعریف شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − 1 =