تمرکز دولت تکمیل پروژه‌ها و طرح‌های نیمه‌تمام است/در سند آمایش نگاه به برنامه‌ریزی از بودجه‌ای به راهبردی ارتقا یافته

مخلص الائمه گفت: تمرکز دولت امروز تکمیل پروژه‌ها و طرح‌های نیمه‌تمام است و دولت سیزدهم تلاش ویژه‌ای برای اتمام طرح‌ها و فعالیت‌های ناتمام در همه حوزه‌ها و بخش‌ها دارد و این مهم در استان مرکزی نیز باید با جدیت دنبال شود.

به گزارش فراهان خبر به نقل از دیار آفتاب؛ فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مرکزی در سالن غدیر استانداری مرکزی گفت: سند آمایش جزو اسناد بالادستی مهم و راهبردی کشور است و این سند مهم در افق ۱۴۱۴ تهیه و جایگزین افق ۱۴۰۴ شده که نیاز است راهبردهای اعلام‌شده این سند با استفاده از بسترهایی که این سند ایجاد می‌کند با جدیت پیگیری شود و برش استانی و دستگاهی آن توسط همه دستگاه‌های مسئول در استان اجرایی و پیگیری شود.

مخلص الائمه اظهار کرد: زحمات زیادی برای تهیه سند آمایش صورت گرفته و با وجود همه عقب‌افتادگی‌ها و ابلاغ سیاست‌های کلی این سند ابلاغ شده است و برای اجرایی و عملیاتی شدن آن نیازمند عزم و اراده همه جانبه هستیم.

وی ادامه داد: آسیب‌شناسی تاخیراتی که در مسیر طرح آمایش شکل گرفته باید مورد توجه قرار گیرد. به فضل الهی در استان مرکزی نگاه به برنامه‌ریزی از بودجه ای به راهبردی ارتقا یافته و نیاز است شورای توسعه و برنامه‌ریزی این استان به صورت مستمر و با فاصله کم برگزار شود و بیشتر بعد عملیاتی در شورا پیگیری شود.

استاندار مرکزی افزود: لازم است دستگاه‌های عضو شورای برنامه ریزی استان عملکرد خود را در خصوص برنامه ششم توسعه ارائه دهند و خود را برای اجرای برنامه هفتم که در دست تهیه است آماده سازند.

مخلص الائمه بیان کرد: اجرای سند آمایش استان مرکزی در حوزه شهرستانی نیز باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و مدیران باید به سند آمایش استان مرکزی و برش‌های دستگاهی آن اشراف داشته باشند و مدیران شهرستانی را نیز توجیه کنند و با فرمانداران که مسئول اصلی این مسئله هستند هماهنگی های لازم را داشته باشند.

وی گفت: تمرکز دولت امروز تکمیل پروژه ها و طرح های نیمه تمام است و دولت سیزدهم تلاش ویژه‌ای برای اتمام طرح‌ها و فعالیت‌های ناتمام در همه حوزه ها و بخش ها دارد و این مهم در استان مرکزی نیز باید با جدیت دنبال شود.

استاندار مرکزی اظهار کرد: از ابتدای هفته آتی تغییر ساعت کاری ادارات به دلیل صرفه‌جویی در مصرف برق انجام می‌شود و با توجه به شرایط همه دستگاه‌های اداری مکلف به همکاری و صرفه‌جویی هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یک =