صدور قطعنامه علیه ایران پروژه‌ای شکست‌خورده و نخ‌نما شده است/ آژانس و شورای حکام با فشار استکبار به دنبال متوقف کردن فعالیت‌های صلح‌آمیز ایران هستند

آصفری درباره صدور قطعنامه علیه کشورمان در جلسه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گفت: شورای حکام و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بدانند که سیاست‌های آنها علیه ایران نخ‌نما شده و قطعاً نمی‌توانند از این طریق امتیازات بیشتری از ایران دریافت کنند و بهتر است آژانس و شورای حکام نگاه امنیتی و سیاسی خود علیه ایران را تغییر دهند و فنی به مسئله نگاه کنند.

به گزارش فراهان خبر؛ محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ درباره صدور قطعنامه علیه کشورمان در جلسه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گفت: متأسفانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و شورای حکام آن جایگاه بی‌طرفی خود را از دست داده‌اند و تبدیل به یک نهادی برای پیاده کردن سیاست‌های خصمانه و زورگویانه استکبار جهانی علیه ایران شده است.

وی افزود: امروز جبهه استکبار و حامیان کودک کش صهیونیستی آنها هرگونه سیاست‌های زورگویانه و خصمانه در منطقه و علیه کشورهای اسلامی می خواهد پیاده کند از طریق این نهادها اهداف خود را پیش می برد و نهادهایی که باید جایگاه بی طرفی داشته باشند به ابزاری برای آمریکائی‌ها برای رسیدن به اهداف شوم آنها تبدیل‌شده‌اند.

آصفری بیان کرد: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و شورای حکام امروز باید پاسخگوی این باشند که چرا علیرغم وجود صدها مراکز هسته‌ای در رژیم صهیونیستی و فعالیت‌های هسته‌ای این رژیم جعلی نظارتی بر روی این رژیم غاصب نیست و چرا حاضر نیست به NPT  بپیوندد و به آژانس پاسخگو باشد و حتی آژانس یک‌بار جرئت و جسارت یک بازدید از فعالیت‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی داشته باشد.

وی اضافه کرد: آقای گروسی در حالی به بازدید می‌رود و به نخست‌وزیر رژیم جعلی صهیونیستی دست می‌دهد که جرئت این را ندارد که یک‌بار از نخست‌وزیر اسرائیل سؤال کند این فعالیت‌های هسته‌ای شما در چه راستایی است و برای چه اهدافی اقدام به بمب هسته‌ای می‌کنید.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس ادامه داد: سیاست‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نشان از این دارد این نهاد جایگاه خود را از دست داده و بیشتر به دنبال منافع کشورهای حامی استکبار جهانی است و برای اینکه بتواند فشار خود را علیه کشورهای دنیا بیشتر کند با عنوان صدور قطعنامه علیه کشورها اهداف شوم خود را پیش می‌برند.

وی با اشاره به اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و شورای حکام با فشار آمریکائی‌ها به دنبال این هستند از طریق بیانیه و صدور قطعنامه جلوی فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای کشورها را بگیرند، گفت: آنها به دنبال این هستند کشورهایی که در راستای NPT همچون جمهوری اسلامی ایران فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای دارند را تحت‌فشارهای سیاسی قرار دهند.

آصفری با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی در راستای تعهدات خود کاملاً پایبند است و بر اساس تعهدات شرعی فعالیت‌های تولید بمب اتمی ندارد، گفت: در طول تاریخ هرزمانی که مذاکرات در حال جواب دادن بوده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و شورای حکام علیه ایران بیانیه و قطعنامه صادر کرده‌اند و شورای حکام با بازی کردن نقش پلیس بد و یا در برخی شرایط دیگر پلیس خوب به دنبال محقق کردن اهداف شوم آمریکائی‌ها هستند.

وی تأکید کرد: شورای حکام و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بدانند که سیاست‌های آنها علیه ایران نخ‌نما شده و قطعاً نمی‌توانند از این طریق امتیازات بیشتری از ایران دریافت کنند و بهتر است آژانس و شورای حکام نگاه امنیتی و سیاسی خود علیه ایران را تغییر دهند و فنی به مسئله نگاه کنند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس خاطرنشان کرد: اگر غربی‌ها و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نخواهند به تعهدات خود در قبال ایران عمل کنند قطعاً جمهوری اسلامی سیاست‌های دیگری اعمال خواهد کرد و قطعاً رجزخوانی‌ها و قلدری این سازمان‌ها و کشورهای حامی استکبار جهانی نمی‌تواند ذره‌ای ایران را از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای خود کنار بزند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =