دامداران نگران تأمین نهاده و فروش دام هستند/وزیر جهاد کشاورزی به فراهان سفر می‌کند

بیاتی با اشاره به اینکه دامداران برای تأمین نقدینگی برای خرید نهاده دامی بالاجبار دام‌هایشان را به فروش می‌رسانند اظهار کرد: از طرف دیگر به دلیل انباشت دامی که در کشور وجود دارد دامداران نگران فروش دام‌های خود هستند.

به گزارش فراهان خبر، ولی‌الله بیاتی نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص وضعیت تأمین نهاده‌های دام و طیور گفت: بعد از حذف ارز ترجیحی از نهاده‌های دامی، قیمت نهاده‌های دامی افزایش داشته است و دامداران و مرغداران را با تأمین نهاده‌های دامی با مشکل مواجه کرده است.

بیاتی با اشاره به اینکه دامداران برای تأمین نقدینگی برای خرید نهاده دامی بالاجبار دام‌هایشان را به فروش می‌رسانند اظهار کرد: از طرف دیگر به دلیل انباشت دامی که در کشور وجود دارد دامداران نگران فروش دام‌های خود هستند.

وی با بیان اینکه دامداران این روزها شرایط سختی دارند ادامه داد: از یک طرف دامداران نهاده دامی ندارند و از طرف دیگر به دلیل خشکسالی، دام‌های سبک هم نمی‌تواند به مراتع بروند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پیگیری‌های که از وزیر جهاد کشاورزی در خصوص رفع مشکلات تأمین نهاده‌های دامی صورت گرفته بیانگر این است که برنامه‌های خوبی در جهت حمایت از مرغداران و دامداران دارند ولی اجرای شدند تصمیمات خیلی مهم است چرا که دامداران و مرغداران به دلیل اینکه نقدینگی لازم را ندارند نمی‌توانند بیشتر از این دوام بیاورند.

بیاتی افزود: از وزیر جهاد کشاورزی دعوت‌شده است ۳۱ تیرماه به استان و منطقه فراهان سفر کنند تا از نزدیک با مشکلات دامداران و مرغداران آشنا شوند و تولیدکنندگان دغدغه‌هایشان را بدون واسطه با وزیر در میان بگذارند.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه‌ریزی صورت گرفته تا جهاد کشاورزی گوشت و مرغ را با قیمت‌های مصوب از تولیدکنندگان خریداری و برای تنظیم بازار ذخیره‌سازی کند متأسفانه خیلی از این صحبت‌ها می‌شود ولی در عمل اجرایی نمی‌شود و یا مقطعی اجرا می‌شود.

وی یادآور شد: اگر برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اجرا شوند می‌توان امیدوار بود مشکلات دامداران و مرغداران برطرف شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس شورای اسلامی با تأکید بر رفع مشکلات تولیدکنندگان خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم مشکلات تولیدکنندگان برطرف شود در غیر این صورت تولید آسیب می‌بیند و شرایط خیلی سخت خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + سیزده =