دولت برنامه‌ای برای تغییر قیمت بنزین ندارد/ افزایش قیمت نان، پرداختی مردم را بالا نمی‌برد

بهادری جهرمی گفت: تقریبا هر دو روز یکبار اعلام می‌کنیم که دولت هیچ‌گونه برنامه‌ای برای تغییر قیمت بنزین ندارد.

علی بهادری جهرمی در نشست خبری گفت روز گذشته آقای عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای دومین مرتبه استعفای خود را تقدیم رئیس جمهور کردند و روز گذشته استعفای ایشان مورد پذیرش رئیس جمهور قرار گرفت.

سخنگوی دولت ضمن آرزوی موفقیت برای حجت الله عبدالملکی گفت که ایشان  البته به عنوان مشاور رئیس جمهور همکاری شان را با دولت ادامه می‌دهند.

علی بهادری جهرمی در ادامه گفت که محمد هادی زاهدی وفا به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب می شود که پیش از این در جایگاه معاون اقتصادی وزیر اقتصاد، عضویت در شورای عالی دفاع و تامین اجتماعی عضویت در ستاد تنظیم بازار با دولت تعامل داشته است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه “علی‌رغم اینکه دولت وعده داده بود که روند افزایش قیمت ها در کالایی به جز کالاهای اساسی وجود نداشته باشد، اما در روزهای اخیر شاهد افزایش قیمت سایر کالاها نیز بوده ایم؛ برنامه دولت برای کنترل قیمت ها چه خواهد بود و تا امروز چه اقداماتی انجام داده است؟” گفت: دولت تمام تلاش خود را بر حل مشکلات اقشار ضعیف قرار داده است ؛ ممکن است مخالفت ها و اعتراضاتی هم در این زمینه یه وجود بیاید طبعا شیوه های متفاوت ثمره عملی ایجاد نخواهد کرد.

رئیس جمهور تاکید دارند در پرداخت مالیات اساس کار بر خوداظهاری باشد

سخنگوی دولت در بخش دیگری از نشست خبر خود گفت که قانون تکلیفی را برعهده دولت قرار داده که تراکنش های مالی بر اساس میزان فروش فروشگاه ها تعبیر شده و بر مبنای این موضوع مالیات اخد می‌شود.

به گفته علی بهادری جهرمی تا امروز حدود یک میلیون نفر مشمول مالیات بوده اند قریب ۵۵۰ هزار نفر از پرداخت مالیات معاف شده اند.

سخنگوی دولت همچنین گفت که مبنای دولت همکاری با اصناف به ویژه اصناف خورد است‌ و رئیس جمهور تاکید دارند در پرداخت مالیات که اساس کار باید بر مدار اعتماد با بازاریان و خوداظهاری آنها باشد.

۵۷ درصد افزایش حقوق به ۶۰ درصد هم خواهد رسید

علی بهادری جهرمی در ادامه با بیان اینکه میزان افزایش قراردادهای کاری ۵۷ درصد بوده گفت که این ۵۷ درصد در عمل بیشتر هم خواهد شد و بعضا به ۶۰ درصد نیز خواهد رسید.

به گفته سخنگوی دولت در حوزه بازنشستگان در خصوص حداقل بگیران و افرادی که بیشترین فشار تورم به آنها وارد خواهد شد، برای آنها نیز همین افزایش حقوق مصوب شورای عالی کار در نظر گرفته خواهد شد.

علی بهادری جهرمی در خصوص رسیدگی به وضعیت بازنشستگان نیز گفت که برخی بازنشستگان مکاتبه هایی با رئیس جمهور داشتند، مشی رئیس جمهور این است که تمام مطالب که به او ارسال می‌شود را مطالعه کند.

بارها اعلام کردیم، دولت هیچگونه برنامه‌ای برای تغییر قیمت بنزین ندارد

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره تغییر قیمت بنزین گفت که تقریبا هر دو روز یکبار اعلام می کنیم، دولت هیچ برنامه ای برای تغییر قیمت بنزین ندارد و اجرای آزمایشی در کیش و قشم هم قرار نیست فعلا در سایر مناطق اجرایی شود. 

علی بهادری جهرمی همچنین گفت که دولت با سرعت زیاد، توسعه ظرفیت نیروگاه را در دستور کار قرار داد و در غیر این صورت باید شاهد خاموشی ها بودیم. در کنار توسعه توان تولید برق، دولت برنامه‌ای برای مدیریت مصرف برق قرار داد. 

به گفته سخنگوی دولت، دولت سعی کرد برای مدیریت مصرف برق از ادارات شروع کند تا شاهد خاموشی چراغ خانه مردم نباشد و امیدوار است همکاری از سوی مردم نیز تداوم یابد.

در نبود کالابرگ، پرداخت نقدی یارانه ها ادامه دارد

علی بهادری جهرمی در پاسخ به سوالی درباره پایان زمان پرداخت نقدی یارانه ها و تغییر پرداخت به صورت کالابرگ الکترونیکی گفت تا زمانیکه زیرساخت مناسبی برای کالابرگ الکترونیکی فراهم نشده پرداخت یارانه های نقدی ادامه دارد. 

سخنگوی دولت در خصوص بازار مسکن نیز گفت که رئیس جمهور دستوراتی برای کنترل بازار اجاره دادند و شهردار محترم تهران هم همکاری شان را در این زمینه تقویت کردند تا شاهد فشار کمتری بر مستاجران باشیم. 

به گفته علی بهادری جهرمی، بنا شد مقرراتی برای جلوگیری از افزایش بی رویه اجاره ها برای نظارت بیشتر بر نحوه عملکرد بنگاه ها اجرایی شود.

نامه ای از سوی رئیس جمهور آمریکا دریافت نشده است

سخنگوی دولت در ادامه با

با بیان اینکه نامه ای از سوی رئیس جمهور آمریکا دریافت نشده گفت که البته پیغام هایی برای ایران می فرستند اما مهمتر از ارسال پیغام، اقدام عملی برای بازگشت به تعهدات و رفع تحریم های غیرقانونی علیه ملت ایران است.

به گفته علی بهادری جهرمی، دولت از ابتدا اعلام کرد که به دنبال خنثی سازی تحریم‌ها است و در عین اینکه دولت میز مذاکره را برهم نزده و صدور قطعنامه آژانس پس از سفر مدیرکل آژانس به رژیم صهیونیستی نشان از عدم استقلال آژانس و دستوری بودن قطعنامه اخیر دارد.

سخنگوی دولت همچنین تاکید کرد که نهادهای بین‌المللی باید مستقل عمل کنند و طبق مقررات بین‌المللی اقدام نمایند؛ ایران شفاف‌ترین فعالیت های هسته‌ای را دارد.

به گفته علی بهادری جهرمی، ایران میز مذاکره را ترک نکرده ولی سخنان حقی دارد که انتظار دارد شنیده شود و سیاست فشار حداکثری تاثیری در مذاکرات نخواهد داشت؛ مذاکرات عزتمندانه را ادامه می دهیم.

 افزایش قیمت نان، پرداختی مردم را بالا نمی‌برد

سخنگوی دولت در پایان گفت که کالابرگ الکترونیکی همان عابر بانک های ما خواهد بود، قرار نیست چیز متمایزی از نظر فیزیکی به ما ارائه شود، صرفا یک قابلیت نرم افزاری در عابر بانک ها خواهد بود و طبعا به همه مردم اختصاص داده خواهد شد.

علی بهادری جهرمی همچنین گفت که همزمان زیر ساخت‌های فنی و فیزیکی در مراکز فروش هم لازم است، الان تقریبا نیمی از استان های کشور دستگاه های تجهیز عابر بانک ها را در نانوایی ها نصب کرده اند.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه قرار نیست افزایش قیمت، پرداختی مردم برای نان را بالا ببرد گفت که همزمان زیرساخت های دیگری برای توسعه به سایر کالا ها در حال شکل گرفتن است.

به گفته علی بهادری جهرمی، تا زمانی که زیر ساخت ها نهایی نشود، یارانه ها اعطا خواهد شد و پس از این زیرساخت ها هم مردم مبلغ اضافه ای را پرداخت نخواهند کرد.انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 15 =