حواشی کنکور ۱۴۰۱ در کمیسیون آموزش مجلس بررسی می‌شود

احمد نادری گفت: به زودی در نشست کمیسیون آموزش با حضور مسئولان مربوطه به بررسی حواشی کنکور امسال خواهیم پرداخت.

عضو هیات رئیسه مجلس در رابطه با حواشی ایجاد شده در حوزه‌های برگزار کننده آزمون سراسری ۱۴۰۱ از جمله قطعی اینترنت و انتشار تصویری از دفترچه آزمون در فضای مجازی، گفت: بعد از برگزاری آزمون گزارش‌هایی از نابسامانی‌های پیرامون برگزاری کنکور در تعدادی از حوزه‌های سراسر کشور در قالب لو رفتن سوالات آزمون، ناهماهنگی‌‎های ظاهری و استفاده از دستگاه‌های غیر مجاز برای تقلب وجود داشته، دریافت کردیم که پیگیری‌های لازم را از طریق مسئولان مربوطه اعم از رییس سازمان سنجش و سایر مسئولان مربوطه انجام دادیم و در پی آن علل بروز این حواشی در حال رسیدگی است.

احمد نادری در ادامه گفت که مجلس به زودی در نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با حضور مسئولان مربوطه به بررسی این گزارش‌ها خواهد پرداخت تا توضیحات تکمیلی را در این رابطه ارائه کنند.

پس از برگزاری آزمون گروه ریاضی، در برخی گروه‌های تلگرامی سؤالات کنکور سراسری منتشر شد.

برخی افراد مدعی هستند کل سؤالات عمومی و اختصاصی کنکور تجربی امسال در ساعت ۹:۴۹ (چند دقیقه پس از توزیع دفترچه اختصاصی شماره ۲) روی یکی از کانال‌های تلگرامی قرار داده شد.

در این فایل دفترچه اختصاصی شماره ۳ که هنوز در آن زمان توزیع نشده بود نیز وجود دارد! ادعاهایی که از سوی سازمان سنجش مورد تأیید قرار نگرفته است.

 رئیس سازمان سنجش درباره لو رفتن سؤالات گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی و هنر گفته که روز گذشته یکی از بهترین آزمون‌های این سال‌ها بود و ۷۰ مورد تخلف در سر جلسه امتحان به کمک دستگاه‌های آشکارساز پیدا کردیم.

 «عبدالرسول پورعباس» در ادامه گفت که نخستین عکسی که روز گذشته از جلسه بیرون آمد، ساعت ۱۳:۳۰ و عکس از یک صفحه دفترچه بود و در روز برگزاری آزمون هنر که کنترل‌ها کمی ضعیف‌تر بود ساعت ۱۲:۳۰ یک عکس منتشر شد.

از سویی دیگر همراه اول دو روز پیش در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به درخواست سازمان سنجش اینترنت اپراتورهای همراه اول قطع شده بود. 

البته این اپراتور اعلام کرده بود که اینترنت تنها در نقاطی که آزمون سراسری در آن برگزار می‌شود قطع است و کاربران سایر مناطق می‌توانند از اینترنت همراه استفاده کنند.

مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم دو روز پیش از محدودیت اینترنتی در مناطقی که حوزه‌های امتحانی آزمون سراسری۱۴۰۱ است، خبر داد.

مهدی سالم ضمن عذرخواهی از اختلال به وجود آمده گفت که به درخواست وزارت علوم و تایید مراجع ذی ربط امروز و فردا در حوزه‌های برگزاری آزمون کنکور، دسترسی به اینترنت محدود خواهد بود.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 1 =