سفر اضطراری بایدن برای تثبیت عادی‌سازی روابط اعراب و اسرائیل

مشتاقی گفت: در پی اتفاقاتی که در روابط آمریکا با ترکیه و عربستان افتاده و موجب فاصله گرفتن آنها از آمریکا شده، یکی از اهداف سفر اضطراری بایدن به منطقه بازگرداندن کامل این دو کشور به حلقه سیاست خارجی واشنگتن و ادامه پروژه ایران‌هراسی در منطقه است.

به گزارش فراهان خبر؛ به گزارش سپاس؛ دکتر الله کرم مشتاقی دبیر سیاسی سفارت ایران در لبنان پیرامون سفر اضطراری بایدن به منطقه غرب آسیا ابراز کرد: آمریکا در آستانه انتخابات سنا و مجلس هست و دولت بایدن برای خروج از این شرایط تمام توان خود را به کار بسته است تا بتواند با توسل به برخی از کشور های منطقه‌ی غرب آسیا شرایط را به نفع خود و حامیانش تغییر دهد.

مشتاقی عنوان کرد: از طرفی آمریکا در دوران بایدن در حوزه سیاست خارجی تقریبا هیچ دست آوردی نداشته و هیچ پرونده ای را به سرانجام نرسانده است.

دبیر سیاسی سفارت ایران در لبنان عنوان کرد: بایدن از سفر به منطقه غرب آسیا چند هدف عمده را دنبال می کند که مهم ترین آنها را اشاره می کنیم.

وی بیان کرد: اولین و مهمترین هدف جلب رضایت لابی صهیونیستی در انتخابات پیش روی آمریکا است.

مشتاقی افزود: در پی اتفاقات افتاده در روابط آمریکا با ترکیه و عربستان که موجب فاصله گرفتن آنها از آمریکا شده و دومین هدف  بازگرداندن کامل این دو کشور به حلقه سیاست خارجی واشنگتن است.

دبیر سیاسی سفارت ایران‌ در لبنان عنوان کرد: سومین هدف واشنگتن از سفر اضطراری بایدن تثبیت عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل است.

وی تصریح کرد: هدف چهارم سفر اضطراری بایدن به منطقه غرب آسیا تلاش برای منزوی کردن ایران و احیاناً ادامه پروژه ایران هراسی برای اعراب است که در سال‌های گذشته از این طریق توانسته بودند سلاح های بسیاری را به فروش برساند.

مشتاقی در ادامه‌ افزود: یکی‌ از مهمترین اهداف‌ دولت بایدن از سفر اضطراری به غرب آسیا تلاش برای جلوگیری از نفوذ چین و روسیه در خلیج فارس و همچنین مانع گسترش روابط کشورهای عربی با انی دو کشور است.

انتهای پیام‌/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + هجده =