تولید ۱۰ هزار مگاوات برق هسته‌ای در دستور کار قرار دارد

اسلامی گفت: تولید ۱۰ هزار مگاوات برق جدید در کشور در برنامه قرار گرفته که برای اجرای آن در حال اقدام هستم.

به گزارش فراهان خبر؛ به نقل از دیار آفتاب؛ محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در جریان سفر یک روزه هیئت دولت به استان مرکزی در شهرستان خنداب حضور پیدا کرد و پس از بازدید از ظرفیت های این شهرستان اظهار داشت: یکی از برنامه‌هایی که در سازمان انرژی اتمی در دست اجرا داریم پروژه آب سنگین خنداب است که طرح‌های توسعه ای آن آغاز شده و همچنین تکمیل طرح‌های نیمه تمام با وضعیت مطلوبی در دست اقدام و پیگیری قرار دارد.

اسلامی با اشاره به ظرفیت های تولید برق اتمی در کشور افزود: به لطف الهی و به کمک نمایندگان مجلس در قانون بودجه موضوع مهم برق هسته‌ای را پیش‌بینی کردیم و تولید ۱۰ هزار مگاوات برق جدید در کشور در برنامه قرار گرفته که برای اجرای آن در حال اقدام هستم.

معاون رئیس‌جمهور ادامه داد: در حال حاضر نیروگاه هزار مگاواتی بوشهر به عنوان یک انرژی پاک بدون آلایندگی و برق پایدار توانسته به صورت شبانه روزی هزار و ۲۵ مگاوات برق را تولید و وارد شبکه توزیع کند که در جهت تنظیم بار شبکه موثر واقع شده است.

اسلامی اضافه کرد: برنامه‌های اجرایی واحد‌های ۲ و ۳ نیروگاه بوشهر در عرض چند ماه گذشته و بعد از سفر رئیس جمهور به استان بوشهر و تاکیدات ایشان شتاب گرفته و بحمدالله وضعیت متفاوتی پیدا کرده که امیدواریم بتوانیم سرفصل‌های موثر دیگر را نیز فعال کنیم و شاهد پیشرفت بیشتری در این حوزه باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 1 =