بانوان جهادگر فراهانی در صف اول خدمت به بانوان و کودکان سیل زده استان مرکزی

از ساعات اولیه سیل در روستای آهنگران، بانوان جهادگر بسیج سازندگی سپاه فراهان با حضور خود در روستا سبب دلگرمی بانوان و کودکان شدند.

به گزارش فراهان خبر به نقل از پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، در پی بارش های اخیر در استان مرکزی برخی از روستاهای استان مرکزی دچار حادثه شد. بر اثر بارش شدید باران و سیلاب در بامداد روز شنبه ۸ مرداد ماه در روستای آهنگران فراهان بسیاری از منازل مسکونی تخریب شد و بخش کشاورزی آن آسیب دید و یک نفر جان باخت.

از همان ساعات اولیه بانوان جهادگر بسیج سازندگی سپاه فراهان با حضور خود در روستا سبب دلگرمی بانوان و کودکان شدند.
اکنون بعد از ۷۲ ساعت از وقوع سیلاب در این روستا، همچنان بانوان جهادگر با روحیه بالا و خستگی ناپذیر به ارائه خدمات بهداشتی و طبخ غذای گرم و توزیع اقلام بهداشتی و خوراکی می پردازند.

ناگفته نماند در هر رخدادی که در جامعه اتفاق می افتد به خصوص در سیل و زلزله، نقش و حضور بانوان جهادی بیش از پیش احساس می شود، چون زنان به علت درگیری با مسائل و مشکلات اطراف خود و نگرانی از آینده ای نامعلوم و نگرانی از خانه و خانواده خود، نیازمند حمایت و پشتیبانی هستند.

زیرا عواقب ناگوار این حادثه تا مدت ها در اذهان آسیب دیدگان باقی می ماند و حتما باعث بروز برخی مشکلات جسمی و روحی در بلند مدت می شود.

بانوان جهادگر علاوه بر ارائه خدمت رسانی و امداد رسانی در این برهه زمانی، بیشتر از نیازمندی های زنان در وضعیت های بحرانی آگاهی دارند و می توانند با ایجاد یک فضای به دور از استرس و تشنج، بستری مناسب در به وجود آوردن آرامش قلبی و روحی افراد آسیب دیده کمک ویژه ای کنند.
تصاویر همدلی و خدمت رسانی بانوان جهادگر بسیج سازندگی شهرستان فراهان به سیل زدگان

انتهای پیام/*

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + چهارده =