قیمت بلیط اتوبوس‌های اربعین از مبدا پایتخت اعلام شد

قیمت بلیط اتوبوس‌های اربعین از مبدا تهران برای فاصله زمانی ۱۲ تا ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ از طرف نایب رئیس کانون انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل کشور اعلام شد.

به گزارش فراهان خبر به نقل از خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی صاحبکار نایب رئیس کانون انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل کشور درباره قیمت بلیط اتوبوس‌های اربعین گفت: قیمت بلیط اتوبوس ۲۵ نفره از تهران تا مهران ۴۴۰ هزار و ۲۵۰ تومان، قیمت بلیط اتوبوس ۳۲ نفره ۳۳۶ هزار تومان و اتوبوس ۴۴ نفره ۲۴۵ هزار تومان تعیین شده است.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل کشور ادامه داد: همچنین قیمت بلیط اتوبوس از تهران تا ایلام برای اتوبوس‌های ۲۵ نفره ۳۷۶ هزار و ۲۵۰ تومان و اتوبوس ۳۲ نفره ۳۰۴ هزار و ۵۰۰ تومان و اتوبوس ۴۴ نفره ۲۴۵ هزار تومان تعیین شده است.

‌به گفته صاحبکار، قیمت بلیط اتوبوس اربعین از تهران تا کرمانشاه برای اتوبوس‌های ۲۵ نفره ۲۹۶ هزار تومان، اتوبوس‌های ۳۲ نفره ۲۵۵ هزار و ۵۰۰ تومان و اتوبوس‌های ۴۴ نفره ۱۷۱ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

وی تصریح کرد: نرخ بلیط اتوبوس اربعین فقط در بازه ایام اربعین یعنی ۱۲ تا ۳۰ شهریور است و قیمت‌ها بلیط اتوبوس پس از اربعین به روال عادی باز می‌گردد.

جدول قیمت بلیط اتوبوس اربعین

گفتنی است؛ شهریار افندی‌ زاده معاون حمل ‌و نقل وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه در بخش حمل ‌و نقل جاده‌ای ما با جابه‌جایی حدود ۱.۵ میلیون زائر اربعین در ناوگان حمل ‌و نقل عمومی و حدود ۳ میلیون نفر در بخش حمل ‌و نقل شخصی روبه‌رو هستیم، گفت: ما نرخ همه انواع بلیت‌ها را در پایانه‌ها درج کرده‌ایم و مدیران سازمان حمل ‌و نقل و پایانه‌ها، در پایانه‌ها میز خدمت گذاشته‌اند.

به گفته معاون حمل ‌و نقل وزارت راه و شهرسازی تاکید شده که اتوبوس‌ها به هیچ عنوان نباید دربستی باشند و همین امروز با دو، سه شرکت متخلف هم در این زمینه برخورد صورت گرفته و فعالیت‌شان به صورت موقت، به حالت تعلیق در آمده است.

 افندی‌ زاده در پایان خاطر نشان کرد: اگر زائرین شکایتی در رابطه با قیمت بلیت اتوبوس دارند می‌توانند با مراجعه به مدیرانی که در سازمان پایانه‌ها مستقر هستند یا با تماس با تلفن گویا ۱۴۱ شکایت خود را مطرح کنند.

در این راستا تاکنون با ۳ شرکت که مسافران را به صورت دربستی و با قیمت‌های بالاتر از نرخ مصوب جابه‌جا کرده‌اند، برخورد صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید:

افزایشی برای قیمت بلیت قطارهای اربعین نداریم

تردد بیش از ۴۰ هزار زائر از مرز مهران به عتبات عالیات طی روز گذشته

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 12 =