امیرعبداللهیان خواستار گفت‌وگوی مجدد عراق با عربستان برای آزادی حاجی ایرانی شد

وزیر امور خارجه نوشت: فواد حسین وزیر امور خارجه عراق ابراز امیدواری کرد که شرایط آزادی هموطن عزیز ما از زندان عربستان هر چه زودتر فراهم شود.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با فواد حسین وزیر امور خارجه عراق، ضمن تشکر و قدردانی از میهمان نوازی کریمانه دولت و مردم عراق از زوار اربعین حسینی، خواستار برقراری تمهیدات بیشتر برای ورود زمینی و هوایی زوار کشورمان و همچنین تسهیل ورود اتباع افغانستان و پاکستان از مرز زمینی کشورمان به عراق شد.

فواد حسین وزیر امور خارجه عراق نیز در این گفتگوی تلفنی با قول مساعد برای پیگیری امور زوار اربعین، حضور روز پنجشنبه ( فردا) وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران در بغداد را فرصت مناسبی برای بررسی نزدیک امور و برقراری هماهنگی های لازم در این خصوص دانست.

حسین امیرعبداللهیان پس از این گفتگوی تلفنی در صفحه شخصی خود نوشت: در گفتگوی امشب طبق وظیفه و قولی که به خانواده حاجی بازداشتی ایران در سعودی داده‌ام خواستار گفتگوی مجدد عراق با عربستان سعودی برای آزادی هر چه زودتر حاجی اسیر ایرانی شدم که آقای فواد حسین ضمن شرح مکالمه اخیر خود با وزیر خارجه سعودی ابراز امیدواری کرد شرایط آزادی هموطن عزیز ما هر چه زودتر فراهم شود.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =