رشته خدماتی دانشگاه علمی کاربردی دارای بیشترین متقاضی/ فعالیت مراکز علمی کاربردی برای جذب دانشجوی بین المللی

رئیس دانشگاه علمی کاربردی غرب تهران گفت: رشته‌های خدماتی مورد استقبال دانشجویان هستند و تاکنون ۱۲ هزار نفر پذیرش شده اند.

سید محمدحسن پیش‌بین، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی غرب تهران درباره تعداد پذیرش دانشجویان گفت: فقط در مراکز تهران غرب حدود ۱۲ هزار نفر پذیرش شده اند که از این تعداد تاکنون ۵ هزار و ۵۰۰ نفر بر اساس آخرین آمار در چند روز گذشته ثبت نام کرده اند. 

او گفت: مراکز ما در چهار زمینه فنی و مهندسی، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی فعالیت می‌کنند که بیشترین استقبال از رشته‌های خدماتی مانند حسابداری و کامپیوتر بوده است. البته که شرایط مراکز با توجه به استقبال دانشجو‌ها و نوع درخواست می‌تواند متفاوت باشد.

پیش بین گفت: یکی از فرق‌های دانشگاه جامع با دانشگاه‌های نظری این است که ما بر اساس نیاز بازار دوره‌های خود را طراحی می‌کنیم؛ یعنی ما بازار و نیاز آن را رصد و مطالعه می‌کنیم و دوره دانشگاه علمی کاربردی و مراکز آن بر آن اساس برگزار می‌شوند که باید دید استقبال دانشجو‌ها چگونه است. 

او تاکید کرد که بر اساس استقبال دانشجو‌ها ممکن است بعضی دوره‌ها حذف یا اضافه شوند. 

او گفت: استقبال بیشتر از رشته‌های خدماتی طبیعی است؛ زیرا دانشجو می‌تواند سریعتر شغل مناسب را پیدا کرده و وارد بازار کار شود.

او درباره دانشجویان بین الملل نیز توضیح داد: بر اساس مصوبه وزارت علوم بعضی از مراکز ما مجوز جذب دانشجوی بین المللی را دریافت می‌کنند.

پیش بین توضیح داد: بر اساس آیین نامه مراکزی که بتوانند موارد آیین نامه را کسب و رعایت کنند، می‌توانند دانشجوی بین المللی از کشور‌های همسایه جذب کنند. 

او گفت: ما در کل تهران غرب فقط یک مرکز داریم که دانشجوی بین المللی جذب می‌کند و سال گذشته نیز حدود ۱۵۰ دانشجوی بین الملل داشته است.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 10 =