حضور جالب و مثبت سخنگوی دولت در جمع دانشجویان معترض/ «گفتگو، بهترین راهکار است»

سخنگوی دولت عصر امروز در جلسه پرسش و پاسخ دانشجوی در دانشگاه علامه حضور یافت اما حاشیه این مراسم، حضور وی در جمع دانشجویانی بود که بیرون سالن تجمع کرده و شعار می‌دادند و سخنگوی دولت با آنها به گفت‌وگو نشست.

به گزارش فراهان خبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت امروز در جمع دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی تهران حضور یافت و در نشست پرسش و پاسخی با موضوع آزاد با آنان شرکت کرد.

این حضور سخنگوی دولت در حالی انجام گرفت که دانشگاه‌های کشور در هفته گذشته شاهد تجمعاتی در برخی شهرها بود و برخی تصور می‌کردند که این حضور می‌تواند به تشدید اختلافها و حرف‌ها و حتی احتمال برخی حرکت‌های رادیکال منجر شود، اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه علیرغم برخی شعارهای اولیه جمعی از دانشجویان، اما با حوصله و رویکرد گفتگویی سخنگوی دولت، این حضور نهایتاً در فضای خوب و مثبتی دنبال شد.

در بیرون سالن سخنرانی بهادری جهرمی، برخی دانشجوبان اقدام به تجمع و سردادن شعار کرده بودند؛ امّا وی پس از اتمام پرسش و پاسخ در داخل سالن، در جمع دانشجویان معترض بیرون از سالن نیز حضور یافت و با‌ آنها به گفت وگو پرداخت.

در نهایت مراسم بدون هیچ‌گونه برخوردی بین دانشجویان باهم و یا مجموعه حراست به پایان رسید.

این اقدام سخنگوی جوان دولت در شرایطی که فضای دانشگاه‌ها همچنان شاهد برخی التهابات است می‌تواند الگوی موفقی از باز شدن باب گفت‌وگو میان مسئولان و نسل جدید باشد و سایر مسئولان در نهادهای مختلف نیز با حضور در جمع‌های دانشجویی و گفت‌‌وگوی بی‌واسطه با آنان علاوه بر پاسخ دادن به سوالات،  می‌توانند مانع از سوءاستفاده دشمن شده و تهدیدهای احتمالی در این زمینه را به فرصت تبدیل کنند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − نه =