فراهان در زمینه آبرسانی سیار وضعیت بهتری نسبت به دیگر شهرستانهای استان دارد

معاون مدیرعامل آبفای استان مرکزی گفت: در زمینه آبرسانی سیار وضعیت بهتری نسبت به دیگر شهرستانهای استان دارد ضمن اینکه استاندار مرکزی نیز بدنبال جذب کمک در خصوص تانکر از سپاه می باشد.

به گزارش فراهان خبر؛ هفتمین جلسه شورای اداری شهرستان فراهان با حضور معاون مدیرعامل آبفای استان مرکزی و مسئولان محلی در فرمانداری تشکیل شد.

شجاعی، معاون مدیرعامل آبفای استان مرکزی در این جلسه گفت: به وظایف شرکت آبفا در دو روستای کسرآصف و فردغان بطور کامل و صدردصد عمل شده از جمله احداث مخزن، اجرای خطوط انتقال و احداث شبکه توزیع آب در مورد روستای سلیم آباد هر ساله اعتبار مصوب شده است.

وی افزود: هر سال نیز کارهایی از قبیل کف شکنی چاه و یا حفر چاه آب انجام گردیده و این روستا متاسفانه دچار فقر آبی بوده و فقط یک حلقه چاه در این روستا وضعیت مناسبی دارد که آن هم معرض شخصی دارد.

شجاعی با اشاره به اینکه در مقایسه با سایر استان ها، ما وضعیت آبی مناسبی داریم اظهارکرد: در خصوص طرح محرومیت زدایی شهید سلیمانی تلاش کردیم تا مشکلات آبی سلیم آباد را در این طرح بگنجانیم که پذیرفته نشد چرا که اعتبارات این طرح برای پروژه های نیمه کاره می باشد ولی تلاش هایی انجام شده تا در سال آینده اعتباراتی برای روستاهای استان از جمله ایر و ارتگل تخصیص داده شود و مشکلات آن ها مرتفع شود.

معاون مدیرعامل آبفای استان مرکزی ضمن اینکه از خیرین هم پیگیر حل مشکلات هستیم، افزود: پروژه های سفررئیس جمهور هم فقط مربوط به پروژ های نیمه کاره بوده و پروژه جدیدی پذیرفته نمی شود و برای خریر تانکر هیچ اعتباری تخصیص داده نمی شود.

وی اظهارکرد: فراهان در زمینه آبرسانی سیار وضعیت بهتری نسبت به دیگر شهرستانهای استان دارد ضمن اینکه استاندار مرکزی نیز بدنبال جذب کمک در خصوص تانکر از سپاه می باشد.

شجاعی گفت: تنش های آبی و فقر آبهای زیرزمینی، مهاجرت معکوس و افزایش جمعیت روستاها و جوابگو نبودن شبکه های توزیع آب و قدیمی بودن این شبکه ها را دلیل عمده مشکلات آبی روستاها می باشد.

معاون مدیرعامل آبفای استان مرکزی گفت: مشکلات آبی روستاهای فشک و ماستر تا آخر سال ۱۴۰۱ مرتفع میی شود و در سال ۱۴۰۰ چهار دستگاه آب شیرین کن برای شهرستان فراهان خریداری شده که دو دستگاه آن نصب و یک دستگاه هم با معاونت علمی ریاست جمهوری برای مجدآباد کهنه بصورت پرداخت ۵۰ درصد هزینه توسط آبفا و ۵۰ درصد هزینه توسط آن معاونت توافق شده است.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد یکی از مهمترین مشکلات فرمهین آلودگی آب بود که این مشکل مرتفع شد.

در ادامه ابوالقاسم آقازیارتی؛ فرماندار شهرستان فراهان با اشاره به مشکلات و موانع عمده تامین آب شرب و درخواست تعمیر و یا تعویض شبکه آبرسانی در سطح شهرستان افزود: گلایه هایی از جمله برآورده نشدن انتظارات آبی به حق شهرستان، کمبود تانکرهای آبرسان در منطقه علیرغم مصوبه استاندار مرکزی مبنی بر افزایش تانکرهای آبرسانی، عدم پرداخت سهم شهرستان از فروش تجهیزاتت اسقاطی آبرسانی، محل صرف اعتبار و بودجه تامین شده برای انتقال آب از روستای تبرته به شهر فرمهین ، ترکیدگی و شکستگی مکرر لوله ها و شبکه های آبرسانی و… بیان کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + یک =