گستاخی یا تعرض به سرزمین ایران به هیچ وجه قابل قبول نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: گستاخی یا تعرض به سرزمین ایران از جمله سفارت آن که به عنوان خاک کشور محسوب می شود به هیچ وجه قابل قبول نیست و مسئولیت آن با کشورهای مربوطه است.

به گزارش فراهان خبر؛ سردار اسماعیل کوثری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به تعرض به سفارتخانه های ایران در اروپا اظهار داشت: قطعا و یقینا خود آنها ضرر می کنند چون مسئولیت و برقراری امنیت سفارتخانه ها بر عهده کشورهای مربوطه است.

وی با تاکید بر اینکه کشورهای مربوطه باید امنیت سفارتخانه ها را برقرار کنند، گفت: آنها در جهت برقراری امنیت سفارتخانه باید از طریق نیروی حفاظتی خود اقدام کنند.

این فرمانده پیشین و عضو سپاه پاسداران تصریح کرد: گستاخی یا تعرض به سرزمین ایران از جمله سفارت آن که به عنوان خاک کشور محسوب می شود به هیچ وجه قابل قبول نیست و مسئولیت آن با کشورهای مربوطه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: کشورهای مربوطه باید از تعرض به سفارتخانه ها جلوگیری کنند و اگر خدایی نکرده هر کشوری در این مورد بخواهد کوتاهی کند باید پاسخگو باشد.

به گزارش دانا، طی اغتشاشات اخیر شاهد فتنه‌ انگیزی برخی سفارتخانه‌ های کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، آلمان و انگلیس بودیم که متاسفانه با وجود برخوردهای متعددی که با دیپلمات‌ های انگلیسی در موارد مشابه شده است ولی همچنان به شیطنت‌ های خود در این حوزه‌ ها ادامه می‌ دهند. 

با توجه به اینکه زمین سفارتخانه به عنوان خاک یک کشور محسوب می‌ شود و تعرض به حریم آن طبق قواعد بین‌الملل مساوی با حمله به خاک یک کشور تلقی می‌ گردد و اروپایی‌ ها نیز در این مورد نشان دادند در تامین امنیت سفارتخانه‌ ها کم‌ کاری و اهمال می‌ کنند، لذا لازم است سریعا این کم‌ کاری آنها برطرف شود و همچنین توسط وزارت خارجه به آنها تذکر داده شود و علاوه بر آن به عنوان عنصر نامطلوب سیاسی با چنین دیپلمات‌ هایی برخورد صورت پذیرد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 11 =