تکلیف امروز ایستادن پای ولایت، جهاد تبیین و مطالبه کارآمدی است/ قوه قضائیه با اغتشاش گران مماشات نکند

استاد حوزه علمیه با اشاره به حوادث اخیر گفت: اولین تکلیف ما ایستادن پای ولایت است و هنر یک مؤمن این است که در بلا از ولایت جدا نشود لذا باید گوشمان به دهان کسی باشد که گوش به دهان حجت ابن الحسن (عج) باشد.

به گزارش فراهان خبر به نقل از دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام عالی استاد حوزه علمیه قم در مراسم بزرگداشت شهدای حادثه تروریستی شیراز در جمع مردم اراک در مسجد سیدالشهدا (ع) ضمن تجلیل از حضور حماسی مردم در صحنه گفت: مؤمن تهدیدها و بلاها را به فرصت تبدیل می‌کند.

وی با اشاره به کلامی از شهید حاج قاسم سلیمانی و بیان اینکه فرصتی که درتهدیدها و بحران‌ها هست در تهدیدها نیست افزود: مؤمن در بلاها بیشتر می‌تواند بهره‌مند شود و اگر در بلا و تهدیدات زندگی عکس‌العمل مناسب یعنی متناسب با آن بندگی کند، خط قرمزهای خدا را زیر پا نگذارد و به عهد خود وفا کند، خداوند گشایش ایجاد می‌کند.

عالی با اشاره به ماجرای گرفتاری یوسف نبی توسط زلیخا گفت: حضرت یوسف (ع) چون بندگی خدا را در فرار دید، صبر نکرد تا درها باز شود، فرار کرد و یکی‌یکی درها برایش باز شد لذا بندگی از ما و گشایش از خداست، چون کلیدها دست خداست.

این سخنران برجسته کشوری اذعان داشت: یکی از بزرگ‌ترین تهدیدات زمان ما داعشی‌ها بودند، چون اعتقادی البته اعتقادی باطل می‌جنگیدند.

وی افزود: پروژه جنگ ۳۰ ساله غرب برای جهان اسلام توسط داعش با اهدافی مانند غارت بیشتر منابع انرژی منطقه، فروش بیشتر اسلحه‌هایشان، تجزیه کشورهای منطقه و تبدیل آن‌ها به کشورهای ضعیف و ضعیف‌تر، ایجاد حاشیه امن برای اسرائیل و تبدیل آن به قدرت اول منطقه و در نهایت معرفی اسلام به‌عنوان دین وحشی و جلوگیری از گرایش به اسلام در جهان بود.

عالی گفت: در این نقشه، تجزیه ایران هدف ویژه بود که جدایی کردستان هدفی مهم بود و حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم در زمانی طعنه‌های فراوان می‌شنیدند اما برای مقابله با این نقشه قدم برداشتند و تهدید به فرصت تبدیل، ایران؛ قدرت اول منطقه و اسرائیل در چارچوب‌های خودش محصور شد.

وی با بیان اینکه بر اساس روایات اهل‌بیت (ع)، آخرالزمان هنگام وقوع تهدیدات بزرگ، پی‌درپی و سنگین است افزود: چون در دالان ظهور قرارگرفته‌ایم باید صف حق و باطل و مؤمن و منافق جدا شود، دیگر نمی‌شود امثال عبیدالله بن عباس‌ها در زمان امام عصر (عج) هم باشد.

این استاد اخلاق گفت: در زمان ولی‌عصر سه جریان نیست، بلکه دو جریان است؛ ایمان و کفر و بر همین اساس است که اهل بیا فرموده‌اند که در آخرالزمان از فتنه‌ها نترسید چراکه زمین را از عاشقان و ناخالصی پاک می‌کند.

عالی افزود: الآن در مراحل نهایی یکی از فتنه‌ها هستیم که یک جنگ ترکیبی تمام‌عیار است. جنگ ترکیبی یعنی دشمن با هر چه که بتواند ضربه می‌زند؛ یعنی فرعون، سامری و قارون در یکجا جمع شوند؛ یعنی وقوع جمل، صفین و نهروان با هم؛ یعنی پیمان‌شکنی، قدرتمندتری اشرافی و احمق‌های فریب‌خورده با هم به میدان بیایند.

وی گفت: در این جنگ تقسیم‌کار می‌شود، کار سیاسی با یک عده، کار رسانه‌ای با یک عده، حمایت مالی و سایر امور هم تقسیم‌شده است.

عالی با بیان اینکه در فتنه اخیر، دشمن سه هدف داشت افزود: ابتدا کشیدن مردم به خیابان علیه نظام که این نیاز به محور وحدت داشت. در انقلاب اسلامی آنچه مردم را جمع کرد، دین و امام بود، اما این‌ها به دلیل اختلافات، رهبری واحد ندارند و این خلأ را باید پر می‌کردند؛ بنابراین سعی کردند این را با سوژه کردن‌ مهسا امینی و حمایت سلبریتی‌ها این کار را به انجام برسانند.

وی ادامه داد: پرنفوذترین دولت ازنظر جاسوسی دولت روحانی بود. یک جا را آباد نکردند، خزانه خالی، فوتی‌های فراوان کرونا، وضعیت نابسامان همه برای رساندن مردم به نقطه‌جوش بود، دشمن‌روی نارضایتی مردم از شرایط اقتصادی حساب کرده بود اما بازهم روی معنویت مردم حساب نکرده بود.

این سخنران برجسته کشوری با بیان اینکه هدف دوم تجزیه ایران با دو‌ محور قومیتی در کردستان، سیستان و بلوچستان، خوزستان و آذربایجان و مذهبی بود تصریح کرد: هدف سوم که در آن قرار داریم، ارعاب و وحشی‌گری با عملیات ایذایی، ترور، ضربات کوچک، زیاد و پراکنده به‌منظور ایجاد فشار روانی بر نیروهای امنیتی و خطا از سوی آن‌هاست تا کشور ازنظر اقتصادی و امنیتی به هم بریزد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر اینکه موضوع حجاب و بی‌حجاب و حتی فوت یک‌ خانم نیست خاطرنشان کرد: این هدف سوم از سر ضعف دشمن و قدرت ماست، چراکه وقتی به دو هدف اصلی نمی‌رسند از بیچارگی به این کارها روی می‌آورند.

وی تصریح کرد: جرئت روسیه و چین در ایستادگی مقابل با آمریکا، ناشی از عملکرد ایران است چراکه ابرقدرت آن نیست که سلاح پیشرفته دارد، بلکه کسی است که جرئت استفاده از سلاح را دارد.

این سخنران برجسته کشوری گفت: ازنظر سیاسی هم با دولت جدید، ریل عوض‌شده و قدرت دوباره‌ای گرفته‌ایم، آقای رئیسی واقعاً از خود مردم است و بیان تلاش‌های ایشان در این فرصت نمی‌گنجد.

عالی افزود: مسئله اقتصاد را داریم که البته زمان‌بر است و اینجاست که اگر دولت بتواند چهار سال کار کند؛ مشکلات حل می‌شود اما می‌خواهند این درمان و اصلاح انجام نشود.

استاد حوزه علمیه قم تأکید کرد: هدف دشمن از عملیات ایذایی همین سرگرم کردن مسئولان به این ماجراها و غفلت از مسائل مردم است به همین جهت رهبر معظم انقلاب فرمودند که مسئولان سرگرم این آشوب‌ها نشوند.

این کارشناس دینی تأکید کرد: اولین تکلیف ما ایستادن پای ولایت است و هنر یک مؤمن این است که در بلا از ولایت جدا نشود لذا باید گوشمان به دهان کسی باشد که گوش به دهان حجت ابن الحسن (عج) باشد.

عالی با بیان اینکه دومین تکلیف ما امروز جهاد تبیین است تأکید کرد: طرف مقابل با یک لشکر سایبری به میدان آمده است.

این استاد حوزه اظهار داشت: سومین تکلیف مطالبه از مسئولین مبنی بر کار بیشتر و اصلاح مدیران میانی است. مدیران میانی ما فشل هستند و با سیستم قراضه آن‌ها نمی‌توان این بار سنگین را کشید، هم‌چنین علاوه بر کارهای بلندمدت باید کارهای زود بازده هم برای مردم‌ انجام داد.

عالی با تأکید بر اینکه قوه قضاییه حالا که صفوف روشن‌شده، دیگر مماشات نکند گفت: اگر در دفاع مقدس مانند کوه می‌ایستادیم؛ چون اتکای ما به خداوند، حضرت رسول‌الله (ص) و اهل‌بیت (ع) به‌ویژه وجود مقدس حضرت ولی‌عصر (عج) بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 20 =