کشف فلزیاب در پلیس راه فراهان/ متهمان تحویل مقام قضایی شدند

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فراهان از کشف و ضبط یک دستگاه فلزیاب و دستگیری ۲ نفر در بازرسی از خودروهای ایستگاه بازرسی این شهرستان خبر داد.

به‌گزارش فراهان خبر، سعید نیک‌نام امروز ۱ آذر ۱۴۰۱  با اعلام این خبر افزود: در پی بازرسی خودروهای عبوری یگان انتظامی و ایست بازرسی شهرستان فراهان در حین تردد در مسیر پلیس راه  یک خودروی عبوری متوقف و در بازرسی از این خودرو یک دستگاه فلزیاب به همراه متعلقات و ادوات حفاری کشف شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فراهان یادآورشد: متهمان به دستور مقام قضایی پس از تنظیم صورت‌جلسه و بازجویی‌های اولیه، به دلیل حمل و نگهداری غیرمجاز دستگاه فلزیاب به‌منظور تشکیل پرونده و سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی شهرستان ارجاع داده شدند.

نیک‌نام گفت: دستگاه‌ فلزیاب کشف شده پس از گذراندن مراحل قانونی به اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تحویل داده شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فراهان ضمن تقدیر از همکاری و حمایت‌های نیروی انتظامی و همچنین دستگاه قضایی در برخورد با سودجویان و متعرضان به اموال فرهنگی و تاریخی، یادآور شد: از تمامی مردم میراث‌دوست استان درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در زمینه میراث‌فرهنگی، مراتب را با اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی در میان بگذارند و ما را در حفاظت از این سرمایه ملی یاری کنند.

او تاکید کرد: شهروندان در صورت اطلاع از فعالیت‌های غیرمجاز افراد سودجو و سوداگران میراث‌فرهنگی، مراتب را در اسرع وقت از طریق شماره تلفن ۳۳۲۵۸۰۴۱ اطلاع رسانی کنند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =