نایب قهرمانی ایران در جام جهانی کشتی آزاد/ تاریخ سازی سوادکوهی با شکست باروز

تیم ملی کشتی آزاد کشورمان به عنوان نایب قهرمانی رقابت‌های جام جهانی سال ۲۰۲۲ در آمریکا رسید.

تیم ملی کشتی آزاد کشورمان پس از پیروزی قاطع ۹ بر یک مقابل ژاپن در نخستین دیدار خود در گروه B رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ آمریکا، در دومین دیدار نیز برابر تیم منتخب جهان به برتری ۶ بر ۴ رسید و راهی دیدار فینال شد تا برای کسب عنوان قهرمانی مقابل تیم آمریکا قرار گیرد. 

آزادکاران کشورمان در شهر کورالویل ایالت آیووا مقابل تیم آمریکا با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب شدند و به عنوان نایب قهرمانی رسیدند. 

تیم ایران در سال‌های ۲۰۱۴، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ در رقابت‌های جام جهانی که در لس آنجلس آمریکا برگزار شد موفق به کسب عنوان قهرمانی شده بود.

از نکات قابل توجه در این دوره از رقابت های جام جهانی که می توان به آن اشاره کرد این که علی سواد کوهی نماینده وزن ۷۹ کیلوگرم کشورمان، اولین کشتی گیر ایرانی لقب گرفت که موفق به شکست جردن باروز آمریکایی شده است. 

در جریان رقابت وزن ۷۹ کیلوگرم دیدار فینال جام جهانی کشتی آزاد میان دو تیم ایران و آمریکا، علی سوادکوهی قهرمان آسیا مقابل جردن باروز دارنده ۱۰ مدال جهان و المپیک در یک مبارزه حساس با نتیجه ۶ بر ۶ به برتری رسید تا اولین کشتی گیر ایرانی باشد که موفق به شکست این کشتی گیر آمریکایی شده است.

جردن باروز طی سال‌های گذشته تاکنون موفق به کسب ۱۴ پیروزی مقابل کشتی گیران مختلف ایران شده بود و هیچ کشتی گیر ایرانی نتوانسته بود او را شکست دهد.

نتایج انفرادی تیم ایران مقابل آمریکا در دیدار فینال به شرح زیر است:

ایران ۴  _ آمریکا ۶

۵۷ کیلوگرم:رضا مومنی ۲ – زین ریچاردز ۶

۶۱ کیلوگرم:ابراهیم الهی صفر – ست گراس ۱۰

۶۵ کیلوگرم: رحمان عموزاد ۵- یانی دیاکومیهالیس ۴

۷۰ کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی ۳- آلک پانتالئو ۴

۷۴ کیلوگرم:محمد صادق فیروزپور ۲ – جیسون نولف ۱

۷۹ کیلوگرم: علی سوادکوهی ۶ (برنده) – جردن باروز ۶

۸۶ کیلوگرم:علیرضا کریمی ۳- زاهید والنسیا ۵

۹۲ کیلوگرم: امیرحسین فیروزپور ۴ – ناتان جکسون ۸

۹۷ کلیوگرم: کامران قاسم پور صفر – کایل اسنایدر ۵

۱۲۵ کیلوگرم:امیررضا معصومی ۶- هایدن زیلمر ۱

همچنین در جریان دیدار رده بندی جام جهانی کشتی آزاد ۲۰۲۲ در آمریکا، تیم منتخب جهان برابر گرجستان با نتیجه ۸ بر ۲ به برتری رسید و بر سکوی سوم ایستاد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + هفده =