ساخت ۴ هنرستان فنی و حرفه ای/ سالانه ۴۰۰ دانش آموز فراهانی به مسابقات فرهنگی هنری استانی اعزام می شوند

رئیس آموزش و پرورش فراهان گفت: از دستاوردهای انقلاب اسلامی در شهرستان فراهان در حوزه آموزش و پرورش احداث ۴ هنرستان فنی و حرفه ای است و قبل از انقلاب هنرستانی در فراهان وجود نداشته است.

محمد حسن داودآبادی؛ رئیس آموزش و پرورش فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: پیروزی انقلاب اسلامی با پشتوانه بزرگی به نام مردم محقق شد و در این پیروزی همه اقشار از جمله دانش آموزان نیز سهیم بودند.

وی افزود: انقلاب اسلامی امروز با پیشرفت‌های بزرگ خود در طی این ۴۴ سال در اوج اقتدار و عزت قرار دارد، دهه فجر فرصت مناسبی برای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی است.  

داودآبادی اظهار کرد: نرخ سواد قبل انقلاب ۴۷ درصد و هم اکنون ۹۶/۴ درصد رسیده است.

رئیس آموزش و پرورش فراهان گفت: از دستاوردهای انقلاب اسلامی در شهرستان فراهان در حوزه آموزش و پرورش احداث ۴ هنرستان فنی و حرفه ای است و قبل از انقلاب هنرستانی در فراهان وجود نداشته است.

وی گفت: در بحث ساخت فضای ورزشی در مدارس ۴ سالن ورزشی و یک زمین چمن در شهر فرمهین احداث شده است و زمین چمن خنجین در دست اقدام است.

داودآبادی گفت: احداث فضاهای آموزشی و خوابگاه دانش آموزی با ظرفیت خیرین از دستاوردهای اموزش و پرورش شهرستان است.

رئیس اداره آموزش و پرورش فراهان گفت: ۴هزار و ۲۰۰ دانش آموز در سطح شهرستان داریم و قبل از انقلاب بسیاری از روستاها فاقد مدرسه بوده اند و پس از انقلاب علاوه بر احداث مدارس ابتدائی روستایی، تعداد ۷ واحد خوابگاه دانش اموزی نیز جهت ادامه تحصیل دانش آموزان روستایی احداث شده است.

وی گفت: پس از انقلاب اسلامی در شهرستان فراهان برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری و معارف اسلامی در رشته های متنوع ۴۲ مرحله برگزار شده است.

داودآبادی افزود: آمار شرکت کنندگان در مرحله آموزشگاهی هرساله ۱۲۰۰ نفر بوده است و آمار مسابقات در مرحله شهرستانی ۳۰۰ دانش آموز و آمار اعزام دانش آموزان به مرحله استانی هر ساله حدود ۴۰ نفر است.

رئیس آموزش و پرورش فراهان گفت: بیش ۹۰۰ دانش آموز در رشته های مختلف ورزشی در مسابقات ورزشی مدارس شرکت داشته اند.

وی خاطر نشان کرد: ۵۰۰ معلم در سطح شهرستان و ۸۵ مدرسه فعال در سطح شهرستان داریم و حتی در روستایی که یک دانش آموز دارد، معلم و کلاس درس داریم.

وی در ادامه گفت: بعد از انقلاب اسلامی برای توجه به مهارتهای فنی حرفه ای، وزارت آموزش و پرورش علاوه بر احداث هنرستان ها در شهر های مختلف سازمان فنی و ‌حرفه ای را احداث کرده تا علایق و مهارتهای فنی و حرفه ای دانش آموزان نیز مد نظر قرار گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − سه =