فراهان قبل انقلاب فاقد شبکه گازرسانی بود/ بهره مندی ۹۷ درصدی روستاهای فراهان از گاز شهری

رئیس اداره گاز فراهان گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حتی یک متر شبکه در این شهرستان اجرا نشده بود، اما هم اکنون ۱۰۰۶ کیلومتر شبکه و بیش از ۱۱ هزار انشعاب گاز(علمک) در این شهرستان اجرا و نصب شده شده است

مجید قربانی شمس آبادی، رئیس اداره گاز شهرستان فراهان در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به دستاوردهای انقلاب در بخش گاز در شهرستان فراهان گفت: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ شهر و روستایی در شهرستان فراهان از موهبت خدادادی گاز طبیعی بهره مند نبودند؛ در حالی که هم اکنون و پس از گذشت چهل و چهار سال از این رویداد مهم و تاریخی، در سایه توجه مسئولان، ۳شهر و ۶۳ روستای فراهان زیرپوشش گاز طبیعی قرار دارند و تنها ۲ روستای شهرستان به دلیل کمبود جمعیت گاز رسانی نشده است.

وی افزود: بر اساس جمعیت شهری کنونی بهره مند از گاز طبیعی را ۱۰۰ درصد و جمعیت روستایی بهره مند از این انرژی پاک نیز ۹۷ درصد است.

شمس آبادی با اشاره به گازرسانی به صنایع نیز اظهارکرد: در این بخش نیز فعالیت های چشمگیری انجام شده است، هم اکنون همه واحد صنعتی کوچک و بزرگ شهرستان فراهان از گاز طبیعی استفاده می کنند.

رئیس اداره گاز شهرستان فراهان بیان کرد: هم اکنون ۲۶ واحد صنعتی کوچک و بزرگ شهرستان فراهان از گاز طبیعی استفاده می کنند.

وی خاطر نشان کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حتی یک متر شبکه در این شهرستان اجرا نشده بود، اما هم اکنون ۱۰۰۶ کیلومتر شبکه و بیش از ۱۱ هزار انشعاب گاز(علمک) در این شهرستان اجرا و نصب شده شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =