ضرورت گفتمان سازی برای تحقق محله اسلامی

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان با اشاره به ضرورت گفتمان سازی برای تحقق محله اسلامی گفت: هر جا مردم وارد میدان کارزار شوند، موفق بوده‌ایم و نمونه این نقش‌آفرینی‌ها را می‌توان در مساوات و کمک همدلانه مردم در سال‌های شیوع کرونا دید که اکنون همچون یک سنت الهی، در حال ادامه یافتن است.

 به گزارش فراهان خبر؛ حجت‌الاسلام یعقوبی، امام‌جمعه فراهان امروز در جلسه شورای تحول محله شهرستان فراهان گفت: ماه رمضان در حال پایان است، فرصت‌ها مثل عبور ابر در حال گذشت است، فرصت‌های پایانی ماه رمضان را قدر بدانیم.

وی با اشاره به تحول برای تقویت انقلاب افزود: دشمن هم به دنبال ایجاد تحول در نظام جمهوری اسلامی است، هدف دشمن هم‌تغییر هویت اسلامی و نفی انقلاب و مبانی انقلاب اسلامی است، تحولی که دشمن به دنبال آن است تحجر و ارتجاع است.

یعقوبی افزود: مراد ما از تحول انقلاب اسلامی حرکت به سمت تقویت مبانی انقلاب و اصول انقلاب و خطوط اصلی انقلابی با شیوه‌های نو و با نوآوری و ابتکار است.

امام‌جمعه فراهان اظهار کرد: انقلاب برای دگرگونی و تحول عظیم شکل گرفت و این انقلاب استمرار دارد و باید تقویت شود.

قداست مسجد، به فعالیت‌ها و کارها برکت می‌دهد

ابوالقاسم آقازیارتی، فرماندار فراهان در این جلسه گفت: برگزاری همایش ارکان مسجد در فراهان نقطه عطفی برای تعامل سازنده و مستمر با متولیان امورات مساجد است.

وی با اشاره به وحدت رویه در مساجد افزود: قداست مسجد به فعالیت‌ها و کارها برکت می‌دهد، امام جماعت مساجد هم نقش اساسی در ایجاد وحدت رویه و انسجام در محله دارد و  امام جماعت محله می‌تواند در بعد اجتماعی به‌عنوان بستری مؤثر برای وحدت اجتماعی، رفع مشکلات مالی مساکین، تحکیم بنیان خانواده و حل مشکلات فرهنگی و اقتصادی محلات و… نقش ایفا کند که نمونه موفق محوریت روحانی را در روستای شیرین‌آباد فراهان را شاهد هستیم.

آقازیارتی همچنین با تأکید بر اینکه در هیئت‌امنای مساجد باید جوانان را شناسایی و کادر سازی کرده و از ظرفیت آن‌ها بهره گیرند، اظهار کرد: در این راستا لازم است جوانان در ترکیب هیئت‌امنا حضورداشته باشند و این هیئت را تقویت کنند.

فرماندار فراهان بابیان اینکه تحول باید از مساجد آغاز شود، افزود: درگذشته مردم برای حضور روحانیون در مساجد پیش‌قدم بودند، اما متأسفانه حضور جوانان در مساجد کمرنگ شده، مساجد باید محلی پویا و فعال باشند و از کارکردهای مغفول مانده مساجد غبارروبی کنیم.

وی افزود: مسائل و مشکلات وجود دارد، دولت توان حل همه مشکلات را ندارد با شکل‌گیری محله اسلامی با محوریت و مرکزیت مسجد و ظرفیت‌های مردمی در شورای محله و هم‌افزایی مسئولان می‌تواند به حل چالش‌ها کمک کند.

آقازیارتی گفت: باید در محله اسلامی بسیج منابع، امکانات و ظرفیت‌ها صورت گیرد و نمونه‌های موفق باید معرفی شود تا الگو گیری شود، تجربه ثابت کرده که هرکجا امور به مردم واگذارشده است، بهتر کارها پیش می‌رود.

ضرورت گفتمان سازی برای تحقق محله اسلامی

نجفی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان با اشاره به‌ضرورت گفتمان سازی برای تحقق محله اسلامی گفت: هر جا مردم وارد میدان کارزار شوند، موفق بوده‌ایم و نمونه این نقش‌آفرینی‌ها را می‌توان در مساوات و کمک همدلانه مردم در سال‌های شیوع کرونا دید که اکنون همچون یک سنت الهی، در حال ادامه یافتن است.

وی افزود: در تحول محله باید کار به صورت تشکیلاتی صورت گیرد و ظرفیت‌های مردمی را شناسایی کنیم، در محله اسلامی حلقه واسطه مردم و هم‌افزایی با حاکمیت مدیران هستند که باید نقش خود را به‌خوبی ایفا نمایند.

نجفی با اشاره به احصاء مسائل و مطالبات در محله اسلامی گفت: امام جماعت نقش اصلی و محور انسجام در محله اسلامی دارد و تمام تلاش متولیان امر در این قرارگاه ایجاد تحول در محلات و حرکت به سمت تمدن اسلامی است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان با اشاره به اینکه محله اسلامی استفاده از ظرفیت‌های مردمی در راستای تعالی اهداف انقلاب اسلامی است، افزود: مشورت و انسجام به حل مشکلات محله کمک می‌کند و حل این مشکلات نیازمند حمایت هم‌افزایی مردم و شورای محله و مدیران است.

وی با اشاره به تحول در محله اسلامی اظهار کرد: در محله اسلامی باید تغییرات تحول بخش باشد و به دنبال حکومت اسلامی و تمدن اسلامی باشیم.

مسجد سنگر و سدی مستحکم در برابر جنگ نرم دشمنان است

صابر حیدری، مسئول امور مساجد شهرستان فراهان در ادامه جلسه گفت: خداوند نصرت الهی را می‌تواند در عرصه‌های مختلف قالب کند، در جنگ بدر هم مسلمانان با کمترین امکانات آمدند و عده و عده آن‌ها در مقابل دشمن ناچیز بود اما نصرت الهی سبب شد تا دید دشمن در برابر لشکر پیغمبر(ص) کم شد و خداترس را در دل دشمن انداخت.

وی افزود: دشمن عده و عده را به میدان آورده است و مسجد سنگر و سدی مستحکم در برابر جنگ نرم دشمنان است.

حیدری با اشاره به محله اسلامی اظهار کرد: محله‌های اسلامی نمونه‌ای از نقش‌آفرینی مردم‌سالاری است که شکست دشمن را به‌ دنبال دارد.

مسئول امور مساجد شهرستان فراهان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری هم تأکید دارد که کار باید به مردم سپرده شود، خاطرنشان کرد: محله اسلامی با محوریت مسجد می‌تواند به یک محله بانشاط و پویا کمک کند. مردم در محله اسلامی باید در همه موضوعات وارد صحنه شوند و خودشان برای حل مشکلات تلاش می‌کنند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =