دشمن در جنگ نرم به دنبال هویت زدایی از جوانان است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان گفت: دشمن با اغتشاشات، تحریم، بی‌حجابی به دنبال بی‌هویت کردن نوجوانان و جوانان ما است و هویت زدایی از جوانان از مهم‌ترین اهداف دشمن در جنگ رم علیه جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش فراهان خبر؛ نشست هم اندیشی روحانیون شهرستان فراهان با حضور مسئولان شهرستان فراهان برگزار شد.

ابوالقاسم آقازیارتی، فرماندار فراهان در این نشست با اشاره به پویایی مساجد گفت: برای آباد گری خانه خدا باید از همه ظرفیت ها استفاده کنیم، ارتباط مسجد و مدرسه باید مورد اهتمام قرار بگیرد، پیوند مساجد و مدارس میسر نمی شود مگر اینکه مسئولین مربوطه در مناطق با برنامه ریزی مشخصی حرکت کنند و ما هم در این مسیر کمک می کنیم.

آقازیاتی با اشاره به حضور کمرنگ جوانان در مساجد گفت: امروز به جای افزایش جمعیت جوانان در مساجد، شاهد افزایش میز و صندلی برای افراد مسن در مساجد هستیم.

وی با اشاره به  لازمه آشتی جوانان و نوجوانان با مساجد است، افزود: در برخورد با توطئه‌های دشمنان در حوزه مساجد منفعل عمل کردیم، اگر بستر ارتباط مسجد و مدرسه را محیا کنیم هم‌ مسجد پویا می شود و هم مدرسه از منظر دینی تقویت می‌شود و از این رو راه کوتاه تر را رفته ایم.

آقازیارتی با اشاره به اینکه تقویت بنیه ظرفیت روحانیون و مبلغین دینی در شهرستان اظهارکرد: تعداد روحانیون مبلغ در شهرستان نیازمند توجه جدی است که در سطح روستاها در راستای توسعه و ترویج فرهنگ دینی افزایش یافته و در زمینه بکارگیری این عزیزان از مجمع روحانیون و طلاب شهرستان فراهان در شهرستان های همچجوار مورد توجه قرار بگیرد.

فرماندار فراهان با اشاره به اهتمام در افزایش خانه های عالم در روستاها گفت: از بزرگان و فرهیختگاتن شهرستان انتظار می رود که زمینه حضور روحانیون در روستاها را فراهم کنند، روستاهایی که فاقد خانه عالم هستند، می توانند از ظرفیت پایگاه های بسیج، خانه بهداشت برای اسکان مبلغین اعزامی استفاده کنند.

آقازیارتی افزود: حضور روحانیان در مساجد محل سبب افزایش ارتباط با مسجد شده همین موضوع می تواند در ارتقاء سطح معنوی محله‌ها و نهادینه شدن فرهنگ دینی تأثیر بسزایی داشته و زمینه را برای ایجاد محله‌ای سالم و معنوی و آباد فراهم کند.

فرماندار فراهان با اشاره به به دغدغه رهبری در موضوع افزایش جمعیت گفت: افزایش جمعیت و فرزند آوری باید اولویت همه فعالیت‌ها باشد، استان مرکزی در حوزه جمعیت وضعیت مطلوبی ندارد.

آقازیارتی با اشاره به لزوم تبین دستاورهای دولت سیزدهم گفت: دولت سیزدهم میراث دار مشکلات بود که با مدیریت جهادی در وسط میدان و کار و تلاش دولت سیزدهم امید در دل مردم زنده شد.

نجفی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان گفت: کشتی انقلاب همچنان با کشتیبانی حاذق از طوفان سهمگین توطئه های دشمنان گذر می کند و هیچگاه از مسر خود منحرف نخواهدشد.

وی افزود: دشمن با اغتشاشات، تحریم، بی حجابی به دنبال بی هویت کردن نوجوانان و جوانان ما است و هویت زدایی از جوانان از مهم ترین اهداف دشمن در جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: نهادهای فرهنگی و روحانیت باید هوشیار باشند که دشمن به دنبال سیاست اندلسی کردن جمهوری اسلامی ایران است و با چالش های زیادی روبه رو هستیم.

نجفی اظهارکرد: دشمن برای تضعیف حضور مردم در انتخابات مجلس برنامه ریزی کرده است تا با مشارکت پایین مردم در انتخابات مجلس دوازدهم جایگاه انقلاب اسلامی را تنزل دهد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان گفت: همدلی دولت سیزدهم و مجلس یازدهم دشمن را عصبانی کرده و دشمن از الان شروع کرده تا مجلس انقلابی را بگیرد.

وی افزود: دشمن با جنگ ارزی، قیمت دلار را افزایش دهد و در پی انعکاس وروانه عملکرد دولت سیزدهم است.

نجفی اظهارکرد: امامان مساجد به عنوان قشر فرهیخته با جهاد تبیین در جهت اقناع سازی نسل جوان بکوشند و شبهات نسل جوان را برطرف کنند.

وی گفت: در حال حاضر بزرگترین چالش ما چالش ذهنی است و هنوز نتوانستیم چالش جوانان را حل کنیم، ۹۰ درصد فضای مجازی در دست دشمن است و اگر منفعلانه عمل کنیم، دشمن با شبهه پراکنی در جنگ نرم جوانان ما را می گیرد.

نجفی بیان کرد: مساجد چراغ‌های شهر هستند و زیبنده نیست برخی از این چراغ‌ها در شهر خاموش باشند، برخورد با محبت و مهربانی از سوی دست اندرکاران مسجد بخصوص با نسل جدید آنها را برای حضور در مساجد علاقه مند می کند و در این میان نباید نقش روحانی دلسوز در پیش برد فعالیت های مساجد نادیده گرفت.

در ادامه حجت الاسلام فراهانی، روحانی مستقر در روستای کسرآصف گفت: نبض کار در عرصه کنونی کار جهادی برای جذب نوجوان و جوان به مسجد است.

وی افزود: در امر تبلیغ جذابیت لازم است،جوانان امروزی همانند یک دانشجوی دانشگاه شریف حرفی برای گفتن دارد و باید شبهات ذهن جوانان پاسخ داده شود.

فراهانی اظهارکرد: تا جذابیت از سمت روحانی نباشد، جوان به مسجد جذب نمی شود، در دفاع از انقلاب کوتاه نیاییم و هرجا که قرار گرفته ایم، همان جا را مرکز دنیا بدانیم و در دفاع از انقلاب و آرمان ها و ارزش ها کم نگذاریم.

وی بیان کرد: امام جماعت باید پاسخ سؤالات و شبهات مردم را بدهد و اقناع‌سازی داشته باشد. امام جماعت و نمازگزاران باید در فضای مجازی حضور فعال داشته باشند و به سؤالات و شبهات مردم پاسخ دهند تا فضای جامعه به سمت عقده‌گشایی‌های اینچنینی دشمنان نرود و ساختارشکنی انجام نشود.

حجت الاسلام میرشجاعی یکی دیگر از روحانیون مستقر در این جلسه گفت: مسئولان باید در نماز جماعت و مراسمات مسجد حضور پیدا کنند، مسئولان باید اول به خاطر خود به این خانه‌های خدا بیایند و همچنین این حضور موجب می‌شود که پای حرف مردم بنشیند و برای حل مشکلات مردم اقدام کنند.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به گفت: امام جماعت یک مسجد باید برای مردم وقت بگذارد و میان مردم برود و پای درد و دل مردم بشیند.

وی افزود: امامان جماعت باید در راستای هدایت جامعه، ارتباطی اخلاقی و عاطفی و در عالی ترین سطح ممکن با مردم و اهل مسجد داشته باشند.

انتهای پیام/


ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 12 =