محله اسلامی مسجد محور زمینه تحقق تمدن اسلامی است

امام‌جمعه فراهان گفت: فراگیر شدن دولت اسلامی نیازمند زیرساخت و ابزار است، محله اسلامی مسجد محور ابزار ظهور امام زمان(عج) و فراگیر شدن جریان حق و تمدن اسلامی است.

به گزارش فراهان خبر؛ حجت‌الاسلام یعقوبی، امام‌جمعه فراهان در جلسه تشکیل محله اسلامی در مسجد جامع شهر فرمهین با حضور فعالان فرهنگی و اجتماعی مساجد فراهان با اشاره به هم‌افزایی مسجد و پایگاه بسیج در جهت تحقق تمدن اسلامی گفت: فراگیر شدن دولت اسلامی نیازمند زیرساخت و ابزار است، محله اسلامی مسجد محور ابزار ظهور امام زمان(عج) و فراگیر شدن جریان حق و تمدن اسلامی است.

وی افزود: بسیج با فرهنگ تحول‌گرایی عجین شده است، در تحقق محله اسلامی اولین قدم تحولی باید در پایگاه‌های بسیج ایجاد شود، یکی از مقدمات محله اسلامی حضور در بین مردم است.

یعقوبی اظهار کرد: باید از همه ظرفیت‌های مردمی در محلات با محوریت مساجد در راه خدمت به مردم استفاده کنیم.

پایگاه بسیج باید به‌عنوان دولت اسلامی یاری‌رسان مردم محله باشند

نجفی؛ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان در این مراسم گفت: بسیج در تمام عرصه‌ها به‌عنوان شجره طیبه برای نظام بوده و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری از بین بسیج ۲۰ میلیونی حداقل باید ۸ تا ۱۰ میلیون بسیجی آن پای‌کار باشند و فعال و جهادی به میدان بیایند.

وی افزود: بسیج باید چابک و آماده باشد و به‌صورت جهادی پای‌کار بیاید. در حوادثی نظیر کرونا و سیل آهنگران، بسیج شهرستان در کنار دولت‌ قرار گرفت و با توان مردمی پای‌کار آمد و حوادث و اتفاقات ناگوار را به‌نوعی مدیریت کرد و از بحران خارج کرد.

نجفی اظهار کرد: بسیج کاملاً پایه مردمی دارد و فرماندهان باید مأموریت خود را به‌صورت محله محور اجرایی کنند و در تمام میدان‌ها سخت، نیمه سخت و نرم باید پای‌کار باشند و همچنین در جنگ نرم باید فرماندهان جلوتر باشند و با ارتباط خوب مردمی، مساجد را در اولویت کار قرار بدهند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان اظهار کرد: ما پایگاه مقاومت بسیج در تراز انقلاب در محلات می‌خواهیم، این پایگاه‌ها درواقع سنگرهای مدافع انقلاب اسلامی باید آماده خدمت به مردم در محله باشند تا در یک محله با محوریت مسجد و امام جماعت به‌عنوان دولت اسلامی آن محله عمل کنند و یاری‌رسان دولت در حل مسائل محله باشند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان بیان کرد: پایگاه‌های بسیج در هر محله با هم‌افزایی ظرفیت‌های محله و امام جماعت باید بتوانند با تولید قدرت نرم به حل مسائل و مشکلات مردم بپردازد.

رویکرد مسجد محوری و احیای کارکرد مساجد تقویت شود

صابر حیدری، مسئول امور رسیدگی به مساجد فراهان گفت: در آیات و روایات اسلامی به دو عنصر زمان و مکان تأکید شده است و مسجد یکی از مکان‌های مقدسی است که روایات بر ارزش و عظمت مسجد دلالت دارد.

حیدری با اشاره به اینکه در گام دوم انقلاب تحقق محله اسلامی با محوریت مساجد انجام شود. اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس و بحران‌های زلزله، سیل و کرونا مساجد ظرفیت‌های اجتماعی خود را برای خدمت‌رسانی به مردم به منصه ظهور رسید.

مسئول امور رسیدگی به مساجد شهرستان فراهان گفت: تهیه و توزیع مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک و دستکش یک‌بارمصرف، تهیه آبمیوه و توزیع میان کادر درمان و بیماران بیمارستان‌ها، تهیه داروی بیماران کرونایی بخش‌هایی از خدمات بچه‌های مساجد در دوران کرونا بوده است که نشان از نقش کلیدی و اثرگذار مساجد در ارائه خدمت به مردم بوده است.

وی گفت: در گام دوم انقلاب باید رویکرد مسجد محوری و احیای کارکرد مساجد برای حل مشکلات و خدمت به مردم تقویت شود.

حیدری افزود: پایگاه‌های بسیج باید بتوانند با محوریت مساجد و ظرفیت مردمی در امر خدمت صادقانه به مردم نقش‌آفرینی کنند.

مسئول امور رسیدگی به مساجد فراهان خاطرنشان کرد: فضل الهی کلیه ظرفیت‌ها را برای حل مسائل مختلف محله پای کارخواهیم آورد و گامی بلند برای تحقق جامعه اسلامی بدخواهیم داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =