کارگران رکن تحقق شعار سال/بهبود معیشت کارگران در اولویت مسئولان باشد

نماینده تفرش، آشتیان و فراهان گفت: کارگران نقش کلیدی و اساسی در رشد تولید و مهار تورم دارند، لازمه تحقق شعار مهار تورم و رشد تولید اشتغال است که به دنبال آن رشد تولید به خصوص تولیدات داخلی افزایش و در نتیجه قدرت خرید کارگران بهبود می‌یابد.

ولی الله بیاتی، نماینده تفرش، آشتیان و فراهان در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به جایگاه کارگر در اسلام گفت: ایران اسلامی دیدگاه ویژه‌ای نسبت به جامعه کارگری دارد و ارج‌نهادن به مقام بلند و تلاش بی‌دریغ کارگران که چرخ زندگی به‌واسطه کار و تلاش آنان در حرکت است، وظیفه همگان است.

وی با بیان اینکه چرخه اقتصادی کشور مرهون کار و تلاش این عزیزان است، افزود: کارگران علاوه بر حضور در سنگر تولید، در تمامی عرصه‌های دفاع از کشور و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی، حماسه آفرین بوده و هستند.

وی افزود: کارگر بازوی توانمند کشور است و در سخت ترین شرایط کاری دغدغه ای جز تعالی میهن اسلامی ندارند و جهادگران واقعی سنگر اقتصادند.

بیاتی با اشاره به اظهارکرد: حقوق کارگر با هزینه های زندگی همخوانی ندارد و زیر بار مشکلات معیشتی با سختی‌هایی مواجه هستند.

نماینده تفرش، آشتیان و فراهان گفت: امروز به دنبال وضعیت اقتصادی در کشور کارگران متحمل بیشترین فشار اقتصادی می‌شوند که مسئولان باید به دنبال بهبود وضعیت کار، اجرای قوانین در نهایت بهبود معیشت کارگران باشند.

وی با ضرورت تقویت حقوق کارگران افزود: دستمزد پایین کارگر موجب شده تا مسکن و خودرو برای این قشر به آرزو تبدیل شود، باید با رفع فشار‌های اقتصادی اعم از کاهش هزینه‌های مسکن، حمل و نقل، پوشاک و سبد معیشت حمایت ویژه ای از کارگران صورت گیرد.

بیاتی اظهارکرد: در قانون حمایت‌های ویژه‌ای از کارگر دیده شده است اما در اغلب قراردادهای کارگری به تعهدات عمل نمی شود و حقوق کارگران رعایت نشده و فقط به به نفع کارفرما می باشد.

نماینده تفرش، آشتیان و فراهان گفت: کارفرمایان باید بر حمایت‌های مادی و معنوی از کارگران توجه جدی داشته باشند تا موجب افزایش بهره‌وری کارگران در جریان تولید کشور شود.

وی خاطرنشان کرد: کارگران نقش کلیدی و اساسی در رشد تولید و مهار تورم دارند، لازمه تحقق شعار مهار تورم و رشد تولید اشتغال است که به دنبال آن رشد تولید به خصوص تولیدات داخلی افزایش و در نتیجه قدرت خرید کارگران بهبود می‌یابد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 19 =